Jak zarabiać na blogu?

Zarabianie na blogu? Niektórym ten pomysł może się wydawać dość kosmiczny, jednak to naprawdę możliwe i całkowicie wykonalne. Czy aby na pewno dla każdego?

Dla kogo ten sposób?

To dobry sposób zarobku dla ludzi, którzy pasjonują się pisaniem i mają coś do powiedzenia światu. Raczej nie radzimy zakładać bloga wyłącznie z pobudek finansowych, ponieważ nie tędy droga. Najpierw trzeba wypracować sobie określoną pozycję, a dopiero później pojawią się intratne propozycje od firm zainteresowanych reklamą na naszym blogu. Tak to działa, czego przykładem są dobrze zarabiający i znani blogerzy. Oni właśnie w ten sposób zaczynali swoją przygodę.

Reklama AdSense

AdSense to nic innego jak reklama publikowana na blogu, którą zamieszcza się np. w formie bannerów. Użytkownik musi jednak w nią kliknąć, aby generować zysk. AdSense jest więc reklamą bardzo sprofilowaną, konkretna treść publikowana jest na określonych blogach. Musi być jednak zbliżona do tematu, jaki jest tam poruszany. Warto założyć konto AdSense i sprawdzić czy mamy szansę na tego rodzaju reklamę.

Programy partnerskie

Innym sposobem zarobkowania są programy partnerskie. Na blogu przedstawia się konkretne produkty czy usługi, a jeśli dojdzie do ich sprzedaży, firma wypłaca blogerowi jakąś minimalną część zysku. Ta prowizja jest z góry ustalana. Im więcej produktów, tym intratniejszy interes.

Artykuły sponsorowane

To już rozwiązanie dla profesjonalnych copywriterów. Firmy płacą im za tworzenie określonej treści, bardzo merytorycznej, ale zarazem i przystępnie napisanej. Bloger przemyca w nich dany produkty czy markę, wychwalając ją pod niebiosa. Wszystko musi mieć jednak sens i być naprawdę wysokiej jakości. Na tym można też sporo zarobić, choć i chętnych blogerów nie brakuje.

Na blogach najlepiej zarabiają oczywiście znani i lubiany. Najczęściej stają się ekspertami w danych dziedzinach i testują produkty, które otrzymują od producentów. Za dobrą lub rzetelną recenzję, otrzymują spore sumki. Taki blog musi być jednak systematycznie prowadzony. To forma pracy, dlatego trzeba podejść do tego bardzo sumiennie.

Polecamy również