Plakat reklamowy – jak go zrobić?

Mając przed sobą czystą kartkę, termin wykonania pracy i całkowity brak weny twórczej, możesz uznać, że wykonanie plakatu jest rzeczą niemożliwą. Jednakże, przestrzegając podstawowych wskazówek, stworzenie atrakcyjnego i skutecznego plakatu jest w zasięgu Twojej ręki. Pamiętaj, że Twoim celem jest przyciągnięcie uwagi widza i wywołanie w nim zainteresowania, tak by podszedł bliżej i zapoznał się z informacjami zawartymi w plakacie. Żeby ten cel osiągnąć możesz wykorzystać kolory, grafikę i nieograniczone pokłady wyobraźni.

Po pierwsze sporządź notatki odnośnie tego co koniecznie musi znaleźć się na plakacie. Na przykład jeżeli przedmiotem reklamy jest przedstawienie teatralne, musisz podać takie informacje jak: data, godzina i miejsce wystawienia sztuki, a także jej tytuł, obsada, cena biletów i numer kontaktowy. Jeżeli Twój plakat ma przedstawiać projekt naukowy, musisz wymienić jego nazwę i pytanie / hipotezę, na które ma odpowiedzieć.

Następny krok to zdecydowanie się na jeden, właściwy, duży element graficzny, który sprawnie przyciągnie uwagę, najlepiej umieścić go w centralnym punkcie całego plakatu.

Wybierz taki kolor tła plakatu, która współgra zarówno z jego tematem, jak i grafiką. Przykładowo – plakat, który przedstawia kolorowe zdjęcie, powinien mieć tło wybrane spośród kolorów, które znajdują się na fotografii. Czarno – białe zdjęcie zdecydowanie lepiej będzie prezentować się na kolorowym, niż na białym tle, a jaskrawy róż, nie będzie najlepszym wyborem dla plakatu dotyczącego jakiejś poważnej kwestii.

Narysuj od linijki cienką linię w miejscu, w którym chcesz umieścić tytuł plakatu. Litery pomaluj kolorem dopełniającym do koloru tła. Napis będzie bardziej wyrazisty, jeśli wokół każdej z liter zrobisz czarną obwódkę.

Na końcu znajdź unikalny sposób na umieszczenie na plakacie informacji, które przygotowałeś w punkcie 1. Na przykład, na białym plakacie poszczególne informacje mogą mieć różne kolory tęczy.

0 Shares:
Polecamy również