Reklamy na Tik Tok-u – czy warto promować swój biznes w aplikacjach internetowych?

Chcesz iść z duchem czasu i łączyć działania w różnych kanałach reklamowych? Promocja działalności w mediach społecznościowych czy inwestowanie w działania SEO mogą okazać się niewystarczające. Aby pozyskać nowych klientów, warto stawiać na niestandardowe rozwiązania. Działania marketingowe w aplikacjach mobilnych typu Tik Tok cieszą się coraz większą popularnością wśród firm. Sprawdź, jak wygląda taka i jakie korzyści za sobą niesie.

Reklama na Tik Toku — zwiększ swoją widoczność

Tik Tok przeżywa prawdziwy rozkwit. Jeszcze do niedawna kojarzony z krótkimi filmikami nagrywanymi przez młodzież w wieku szkolnym dziś zbiera społeczność twórców z całego świata. Obecnie aplikacja jest jedną z najbardziej dochodowych sieci społecznościowych na świecie. Reklama na Tik Toku może okazać się prawdziwym przełomem dla Twojej firmy. Oczywiście, pod warunkiem, że stworzysz przekaz dopasowany do profilu odbiorców. Jak to zrobić?

Co wyróżnia reklamy na Tik Toku?

Współcześni odbiorcy są bardzo wymagający, dlatego stworzenie interesującego przekazu marketingowego wymaga kreatywności i zrozumienia potrzeb potencjalnych klientów. To, co wyróżnia Tik Toka na tle konkurencyjnych portali, to autentyczność. Twórcy, którzy podejmują współpracę z markami, mają dużą dowolność w kreowaniu reklamy. Co za tym idzie, mogą stworzyć filmiki, które nawiązują do ich działalności, a tym samym — są interesujący dla odbiorców. Najlepsze efekty osiągają reklamy, które w pierwszej chwili nie wyglądają na materiały promocyjne. Osoby, które korzystają z aplikacji rozrywkowych, nie chcą oglądać tradycyjnych kreacji reklamowych. Aby w jakikolwiek sposób wzbudzić ich zainteresowanie przekaz powinien odpowiadać specyfice działania mediów społecznościowych.

Jak wygląda reklama na Tik Toku?

Dużym zainteresowaniem cieszą się filmiki reklamowe nagrywane przez popularnych twórców internetowych, którzy mają własną zaangażowaną widownię. Przykładowo, jeżeli oferujesz ręcznie wykonywaną biżuterię, możesz nawiązać współpracę z influencerem z branży beauty lub lifestylowej. Ważne, aby reklamowany produkt pozostawał w orbicie jego zainteresowań, a tym samym — zaciekawił jego odbiorców. Mikroinfluencerzy, czyli osoby posiadające niewielki fanbase i dopiero rozwijające swoją działalność, chętnie podejmują współprace barterowe. Oznacza to, że firmy nie muszą płacić za reklamę — wystarczy, że przekażą twórcy swoje produkty. Niektórzy twórcy wykonują testy i nagrywają z nich filmiki, podczas gdy inni publikują recenzje produktowe. Czy jednak współpraca z małymi influencerami może okazać się korzystna pod względem reklamowym? Oczywiście, że tak! Nie liczy się bowiem wielkość społeczności, tylko jej zaangażowanie.

Reklama na Tik Toku – co warto promować?

Dużym zainteresowaniem cieszą się filmiki reklamowe nagrywane przez popularnych twórców internetowych, którzy mają własną zaangażowaną widownię. Przykładowo, jeżeli oferujesz ręcznie wykonywaną biżuterię, możesz nawiązać współpracę z influencerem z branży beauty lub lifestylowej. Ważne, aby reklamowany produkt pozostawał w orbicie jego zainteresowań, a tym samym — zaciekawił jego odbiorców.

Dlaczego warto reklamować się na Tik Toku?

Weź pod uwagę, że taka reklama może dotrzeć nawet do kilku milionów odbiorców miesięcznie, co jest trudne do osiągnięcia w przypadku przekazu w innych mediach społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram. Reklama w formie krótkiego viralowego filmiku może wyświetlić się dużej grupie odbiorców, w tym potencjalnym klientom.

Reklama na Tik Toku — same korzyści?

W odróżnieniu od reklamy stacjonarnej przekaz internetowy daje szersze możliwości personalizacji oraz śledzenia konwersji. Dzięki dostępowi do menadżera reklam Tik Toka masz możliwość optymalizowania stawek za reklamy, dostosowania kosztów oraz weryfikacji, ilu użytkowników podejmowało pożądane przez Ciebie działania. Równie cenna jest możliwość dostosowania reklam do targetu. Jako reklamodawca możesz swobodnie ustalać wiek, płeć, a nawet zainteresowania użytkowników. Jeżeli prowadzisz swój biznes lokalnie, możesz skorzystać z opcji wyświetlania reklam podług lokalizacji. Tradycyjna reklama, mimo że często dociera do większej grupy odbiorców, nie daje możliwości tak szczegółowej kontroli i śledzenia efektów działań.

Skuteczna reklama? Nie działaj na własną rękę!

Bez względu na to, jaką formę reklamy wybierzesz, nie pozyskasz klientów, jeżeli przekaz marketingowy będzie niezrozumiały lub mało angażujący. Wiele firm decyduje się na podjęcie współpracy z twórcami internetowymi, dając im pełną swobodę w procesie tworzenia materiałów reklamowych. W wielu przypadkach takie działania mogą przynieść korzyści, niemniej istnieje duże ryzyko wpadki. Zdecydowanie efektywniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług specjalistów do spraw marketingu, którzy przygotują spójną koncepcję i stworzą efektywny model reklamy wielokanałowej.

Jeżeli masz pytania dotyczące reklamy na Tik Toku, zarówno ze strony technicznej, jak i kreatywnej, serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Nie tylko udzielimy wsparcia, ale także przeprowadzimy Cię przez cały proces i zapewnimy stały monitorowanie efektów działań reklamowych.

Polecamy również