Certyfikaty AdWords – jak uzyskać?

Nie zawsze certyfikaty, nagrody i wyróżniania mogą być faktyczną oznaką, że mamy do czynienia ze specjalistą w danej dziedzinie. Czasem jednak warto posłużyć się taką metodą wyboru kogoś, kto ma się zająć naszą kampanią marketingową. W przeciwnym razie możemy trafić na kompletnych amatorów w branży, a wydane pieniądze nie przyniosą żadnych korzyści.

Kim jest specjalista AdWords?

Google postanowiło docenić najlepszych marketingowców przyznając im certyfikaty Specjalisty AdWords. Otrzymują je wyłącznie ci, którzy opanowali zarówno podstawy, jak i bardziej zaawansowane zagadnienia związane z prowadzeniem kampanii marketingowych AdWords.

Jak można zdobyć taki certyfikat i czy w ogóle warto o niego powalczyć? Z pewnością tak, ponieważ wówczas stajemy się konkurencyjni na rynku. Tm bardziej, że agencje marketingowe powstają jak grzyby po deszczu. Aby więc otrzymać ten zaszczytny certyfikat, należy pozytywnie zdać dwa egzaminy certyfikacyjne. Pierwszy z nich obejmuje podstawy oraz bardziej zaawansowane zagadnienia reklamy AdWords. Kolejny to już nieco wyższy stopień wtajemniczenia. Egzamin dotyczy bowiem dość szerokiego zakresu reklamy, a więc np. reklamy w sieci wyszukiwania, reklamy w sieci reklamowej lub reklamy mobilnej, itp.

Jak odbywają się egzaminy?

Wszystkie testy przeprowadzane są online, co jest oczywiście sporym ułatwieniem dla kandydatów. Należy uzyskać minimum 80% pozytywnych odpowiedzi, aby egzamin został zaliczony. Jeśli jednak nie uda się przy pierwszym podejściu, wówczas mamy jeszcze 7 dni na powtórną próbę. W teście na pewno znajdą się zarówno pytania teoretyczne, jak i praktyczne, dlatego warto się do niego dobrze przygotować.

Korzyści z posiadania certyfikatu Google?

Jest ich zdecydowanie cała masa. Nie tylko stajemy się ekspertami w zakresie kampanii marketingowych AdWords, ale także nasza agencja ma szansę uzyskania Statusu Partnera Google, co z pewnością jest dobrze postrzegane przez klientów. Nie wspominając już o samym fakcie rozwijania swoich umiejętności.

0 Shares:
Polecamy również
Czytaj dalej

Moda na podcasty

Podcasty szturmem wdarły się do internetowego świata. Jest ich tak wiele, że zwyczajnie nie ma szans na ich…