Czy Personal Branding się opłaca?

Chcesz zaistnieć na rynku, jednak nikt cię nie zna i trudno ci się wybić? Nic dziwnego, jeśli bierzesz się zniknąć. Konieczne jest budowanie swojej marki od podstaw, zaistnienie w środowisku, do czego właśnie służy Personal Branding, będący bardzo skuteczną strategią marketingową.

Jak stać się ekspertem?

Nikt natychmiast nie staje się specjalistą. Trzeba w siebie zainwestować, nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim własny czas i zaangażowanie. Pierwszym krokiem jest pisanie artykułów specjalistycznych i publikacji, które zrobią wokół ciebie trochę szumu. Zacznij to robić najpierw na blogu, a potem stwórz własny ebook, najlepiej darmowy. Czymkolwiek się zajmujesz, bądź w tym dobry i skuteczny oraz pochwal się swoją wiedzą. Weź jeszcze pod uwagę, że jeśli opublikujesz coś w formie papierowej, wówczas ma to większy prestiż i autorytet, niż postać elektroniczna. Oczywiście, nie jest to takie proste, ale mając wiedzę i doświadczenie, trzeba siebie promować.

Spójna identyfikacja wizualna

Traktuj siebie jak firmę, a więc stwórz spójną koncepcję wizualną. Strona internetowa, logo, wizerunek, wszystko to musi być bardzo harmonijne, jednakowe i dopasowane. Powinieneś być rozpoznawalny już po kilku elementach, dlatego zacznij od pomysłu i krok po kroku go realizuj, mając dokładną wizję siebie.

Bywaj w towarzystwie i chwal się

Oczywiście, nie możesz zapominać o poszerzaniu kontaktów. Bywaj na konferencjach branżowych, staraj się zabierać głos w danej sprawie, jeśli to tylko możliwe. Dodatkowo podtrzymuj kontakt z innymi specjalistami i pielęgnuj komunikację z mediami oraz dziennikarzami. Chwal się, jeśli masz ku temu powody. Co ważne, musisz jednak być dobrym w tym co robisz, przekonujący i profesjonalny. Jeśli nie masz wiedzy, to nie udawaj, że ją masz. Łatwo jest się ośmieszyć, a na negatywne opinie zapracowujesz dużo szybciej, niż na pozytywny wizerunek.

Polecamy również