Stań się wreszcie pewnym siebie!

Pewność siebie przychodzi i odchodzi. To ulotna emocja, którą ciężko jest pozostawić przy sobie na dłużej. Istnieją jednak sposoby, aby stać się pewnym siebie w sposób ciągły, w każdej chwili, choćby najtrudniejszej. Jakie?

Zaakceptuj siebie

Oto najważniejsze, co musisz zrobić, aby naprawdę stać się pewnym siebie – zaakceptować siebie i wszystko to, co wydarza się w twoim życiu. Oczywiście, że nie jest to łatwe, ale tylko tak możliwe jest osiągnięcie pełnego spokoju wewnętrznego i szczęśliwego życia. Jesteś jaki jesteś i masz to, co masz. Nie gryź się więc, że inni osiągnęli więcej, mają szczęśliwsze rodziny lub lepsze wakacje. Żyj swoim życiem i nie pozwól, aby czyjeś zdarzenia losowe oraz nie twoje wybory wpływały na twój stan emocjonalny. Uwierz, że jesteś najdoskonalszą wersją siebie samego i dysponujesz wyłącznie tymi narzędziami działania, w jakie zostałeś wyposażony przez naturę. Nie chciej więc niemożliwego łudząc się, że właśnie to przyniesie ci szczęście.

Zaakceptuj konsekwencje

Dlaczego przestajesz być pewnym siebie podczas rozmowy o pracę? Ponieważ nagle twój umysł zaczyna sobie wizualizować co się stanie, gdy jej nie dostaniesz. Podpowiada ci, że będziesz stał w tym samym miejscu, jak dotychczas. Zawsze napełnia cię obawami dotyczącymi niekoniecznie pozytywnych konsekwencji twoich czynów, a to osłabia pewność siebie. Uświadom sobie, że cokolwiek się wydarzy, będziesz żyć dalej. Nie ma lepszych i złych konsekwencji, są po prostu inne.

Zapomnij o tym, co pomyślą inni

Już od tej chwili musisz przestać przejmować się tym, co pomyślą o tobie inni. Naprawdę nie jest ważne, jakie będą mieć na twój temat opinie. To przecież tylko ty kształtujesz swoje życie, to ty funkcjonujesz w swoim ciele i tylko ty możesz przeżyć swoje życie. Nie dasz tego zaszczytu sąsiadowi czy ekspedientce w sklepie. Oni mają dokładnie takie samo – SWOJE- życie do przeżycia. Nie buduj więc swojego na podstawie opinii innych ludzi. Za kilka lat, gdy spojrzysz w tył, możesz być zawiedziony, że podejmowałeś decyzje zgodnie z pragnieniami rodziców, znajomych czy dzieci, zapominając o własnych wyborach.

Wychodź ze swojej strefy komfortu

Dobrze ci jest tak, jak jest, ponieważ to znana i bezpieczna sytuacja życiowa? Gdy nagle znika poczucie komfortu, to zaczynasz też tracisz swoją pewność siebie. Koniecznie więc testuj siebie, organizuj sobie sytuacje, w których będziesz wychodzić ze strefy komfortu. Niech to będzie na przykład otwarcie się na innych, zaczepianie sąsiadów na ulicy, krótkie pogawędki z nieznajomymi, a więc robienie tych rzeczy, których nigdy wcześniej jeszcze nie doświadczałeś. Zostaną oswojone, a strach zniknie. Zauważ, że im częściej na przykład uczestniczysz w rozmowach kwalifikacyjnych, tym łatwiej ci później one przychodzą. Jesteś pewniejszy siebie i o to właśnie chodzi w każdej sytuacji, zatem do dzieła! Zacznij siebie testować, a tym samym doświadczać życie, którego nie poznałeś, w nieskończonych jego przejawach.

Polecamy również