Content marketing, jako narzędzie dla wielu firm

Dobrze skrojony content marketing to nie tylko słowa szyte na miarę oraz merytoryczna wiedza przekazywana za ich pośrednictwem, ale także skuteczny marketing.

Treść umieszczana na blogach czy w postaci artykułów, poradników, a nawet newsletterów ma dużą wartość dla wyszukiwarek, szczególnie Google. Jest to budowanie pozycji, poprzez delikatne wpinanie w tekst słów kluczowych i fraz pozycjonujących. Ta cecha content marketingu jest szczególnie ważna i bywa najsilniejszą motywacją, która pociąga do posługiwania się treścią i budowania całej gamy narzędzi opartych na informacji i słowie.

Content marketing o to także sposób na zbudowanie trwałej relacji pomiędzy odbiorcą treści, a firmą, która nią dysponuje. To metoda promowania usług czy produktów. Treść trafia bowiem do określonej grupy docelowej, ale także do wielu przypadkowych użytkowników Internetu, co może wpłynąć na zainteresowanie odbiorców.

Rozpoczynając przygodę z content marketingiem, należy najpierw uzupełnić stronę internetową w takie treści, aby były przyjazne dla wyszukiwarek oraz skutecznie informowały o zakresie usług czy produktów oferowanych przez daną firmę, a dopiero potem rozwijać tę drogę poprzez prowadzenie bloga, tworzenie artykułów i newslettery.

Newslettery wydają się być niezwykle ciekawą i wciąż bardzo atrakcyjną formą kontaktu z klientem. Z grudniowego raportu SARE pt. „Jak Polacy korzystają z poczty elektronicznej?” wynika, aż 90% procent ankietowanych oświadczyło, iż subskrybuje newslettery, a połowa z nich woli tę formę kontaktu, aniżeli serwisy społecznościowe.

Jak się więc okazuje content ma ogromne znaczenie marketingowe i bywa wręcz niedoceniany prze właścicieli firm. Podobnie jak blogi i artykuły musi być jednak wartościowy w merytoryczną treść i tworzony na potrzeby konkretnych czytelników, a nie wyłącznie dla robotów wyszukiwarek. Tylko wówczas odniesie spodziewany efekt.

Polecamy również