Czy istnieją sposoby na zwiększenie sprzedaży?

Powiedzmy sobie szczerze, że sytuacja na na naszym rodzimym rynku z dnia na dzień staje się coraz gorsza. Są jednak osobowości, które mimo istniejących trudności są w stanie pozyskać Klientów i zwiększyć sprzedaż? W jaki sposób można tego dokonać? Oto kilka wskazówek, które powinny wprowadzić każdego czytelnika na dobry tor.

Poznaj swój produkt od podszewki

Podstawą w zawodzie handlowca jest między innymi znajomość produktu bądź produktów, które oferujemy potencjalnym kupcom. Istnieje jednak wielu sprzedawców, którzy usiłują sprzedawać rzeczy, na temat, których ich wiedza jest niewystarczająca. Tace ludzie mają oczywiście pewien procent szansy na sprzedaż ale tylko w sprzyjających warunkach ekonomicznych, jednak gdy czasy są ciężkie, to nie bójmy się użyć stwierdzenia, że są pierwsi “do odstrzału”. Znajomość produktu to priorytet. Nawet w środku nocy musisz być w stanie wymienić każdą jego cechę i korzyści wynikające z użytkowania.

Poznaj swoją konkurencję i określ co powinno wyróżniać Cię na ich tle

Konkurencja na rynku jest kwestią naturalną. Faktem jest, że im mniej potencjalnych Klientów, tym bardziej jest ona bezwzględna. Warto sporządzić listę oczywistych konkurentów, a następnie upewnić się czy nikt nie został pominięty. Następnie określ co wyróżnia Cię na tle konkurencji i jak możesz wykorzystać to na swoją korzyść. Oszacuj oczywiste zalety, takie jak koszty, dodatkowe korzyści, jakość, sieć dystrybucji, ale pamiętaj by nie pomijać takich czynników jak lokalizacja, reputacja firmy i świadomość marki.

Dbaj o swoich obecnych Klientów

Gdy interesy idą kiepsko, a w firmie brakuje typowego ruchu to skorzystaj z okazji i zadzwoń do swoich stałych Klientów. Poinformuj ich o nowościach w ofercie, promocjach, obniżkach cen i dowiedz się czy współpraca układa się po ich myśli. Ignorując Klientów, którzy dokonali kiedyś u Ciebie zakupu wiele tracisz.

Badaj postępy w sprzedaży i wyniki końcowe

Bez analizy procesu sprzedaży i osiągniętych wyników nigdy nie dowiesz się jakie działania są skuteczne, a jakie nie. Istnieje wiele łatwych w użyciu systemów do zarządzania relacjami z Klientem (CRM), które pomogą Ci monitorować działania i wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Ucz się na błędach

Czy miałeś trudności z wejściem na określony segment rynku? Z takich sytuacji możesz wiele się dowiedzieć. Nie trzymaj się usilnie kogoś, kto nie chce z Tobą współpracować. Wyciągnij wnioski ze źle przeprowadzonych działań i idź do przodu!

0 Shares:
Polecamy również
Czytaj dalej

Techniki Public Relation

Public relation jest całokształtem opinii, postaw a także poglądów społecznych do działalności danego przedsiębiorstwa, organizacji lub instytucji. Public…