Artykuł sponsorowany – ile tak naprawdę o nim wiemy?

Jeśli myślisz, że artykuł sponsorowany to tekst, który nachalnie reklamuje daną markę czy produkt, to masz rację, ale taką zasadą sugerowano się kiedyś. Dziś jest już inaczej i chwała za to copywriterom. Trudno było czytać te puste teksty, które chwaliły markę ponad jej miarę i przez to odnosiły wręcz odwrotny skutek, czyli zmęczenie produktem oraz brak wiary w jego prawdziwy efekt. Jak więc powinien wyglądać dobry artykuł sponsorowany, którego celem jest przecież wciąż marketingowy charakter i sprzedaż?

Po pierwsze bezbłędnie i ładnie

Mamy tę przypadłość, że potrafimy wydać opinię sugerując się wyłącznie okładką i opakowaniem. Tak można ocenić nawet tekst, nie tylko sponsorowany. Dlatego warto go jakoś ładnie zaprezentować, czyli po prostu opakować w nagłówki, wyróżnienia tekstu itp. Niech się stanie czytelny i przyjemny dla oczu. Ważne jest również dobre jego sprzedanie, czyli umieszczenie w dość wyrazistym miejscu, w gazecie, na stronie głównej portalu itp. Bo przecież odbiorcy muszą do niego jakoś dotrzeć, a to nie jest łatwe. No i poza wszystkim, w tekście nie mogą się pojawić jakiekolwiek błędy merytoryczne, gramatyczne, stylistyczne i szwankująca ortografia. To dyskwalifikuje produkt i odziera go z profesjonalizmu. Trzymajmy się więc językowej etykiety.

Jak ugryźć temat?

I to jest właśnie istota artykułu sponsorowanego! Należy pisać oryginalnie, ciekawie, w sposób nowatorski uchwycić temat, nawet jeśli reklama będzie dotyczyć paneli podłogowych czy smarów silnikowych. Z odrobiną kreatywności można z tego ułożyć ładną, chwytliwą historię, która zainteresuje czytelników. Przy takim założeniu, odbiorcy nawet nie zauważą, że w tekście raz po raz wyłania się np. nazwa produktu czy marki.

Artykuł sponsorowany świetną formą reklamy

Poza wszystkim, artykuł sponsorowany naprawdę charakteryzuje się dużą mocą marketingową. Warto postawić na tę formę sprzedaży, ponieważ trafia do sporej liczby zainteresowanych klientów. Nie jest nachalny, niesie ze sobą jakąś historię, delikatnie przemyca także informacje o samej marce oraz jej ideę i misję, co może być dobrą taktyką szerokiej sprzedaży. Ciekawy i skuteczny artykuł sponsorowany musi jednak kosztować, a jeśli mamy pewność, że zostanie przygotowany profesjonalnie i według oczekiwań, warto się na niego skusić. Ludzie mają już dość reklam, banerów i migających ramek, a jeśli przy okazji otrzymają jakąś cenną wiedzę poradnikową, to na pewno osiągniemy upragniony rezultat!

 

0 Shares:
Polecamy również