Co sprzedawać w internecie?

Sprzedaż internetowa od lat ma się bardzo dobrze i wykazuje raczej tendencję rosnącą. Jednak przed uruchomieniem sklepu warto przeanalizować w jaką branżę warto zainwestować, ponieważ tylko niektóre produkty nie narzekają na brak klientów.

Co sprzedawać?

Obecnie wyjątkowo dobrze sprzedają się produkty spożywcze, głównie zdrowa żywność. Ludzie poszukują nowych smaków i chętniej o siebie dbają, a więc są gotowi wydać więcej, jeśli tylko mają gwarancję wysokiej jakości produktów. Niemałą popularnością sprzedaży cieszą się także sukienki. Ubrania generalnie nie narzekają na klientów mimo faktu, że ich kupowanie związane jest z ryzykiem niedopasowania. Klienci chętnie nabywają przez internet także elektronikę i sprzęt AGD. Duże sklepy elektroniczne wciąż dyktują konkurencyjne ceny, jednak i małe znajdą swoje miejsce na rynku.

Z czego zrezygnować?

Raczej nie starajmy się angażować w branże, które po prostu kiepsko się sprzedają. Są to na pewno te produkty, przy których liczy się kontakt osobisty z produktem, doświadczenie organoleptyczne, głównie poprzez dotyk. To na przykład suknie ślubne. One zawsze wymagają przymierzenia, dlatego raczej nie uda się ich sprzedawać wyłącznie online. Podobnie jest z butami. Większość klientów ma ochotę ubrać buty na nogi, ponieważ trudno wierzyć w ich prawidłową numerację.

Pomocne narzędzia Google

Dzięki narzędziom Google istnieje łatwa możliwość sprawdzenia w jaką branże zainwestować. Pomoże nam w tym Google Trends. Wpisujemy hasła i szybko dowiadujemy się jakie produkty mają największe powodzenie. Można pójść nawet o krok dalej i zbadać jakie konkretnie produkty danej branży mogą się spodobać klientom na określonym obszarze. Informacje otrzymujemy w formie wykresów. Istnieje szansa przekonania się, w jakim okresie czasowym nasza asortyment może mieć najwyższą sprzedaż.

Jeśli poważnie myśleć o swoim sklepie internetowym, nie należy szybko i bez uprzedniej analizy angażować się w branże, które w ogóle nie cieszą się zainteresowaniem w sieci. Na szczęście istnieje szereg narzędzi, które mogą nam w tym pomóc.

0 Shares:
Polecamy również
Czytaj dalej

Reklama na YouTube

Dziś wspomnimy co nieco na temat reklam wideo. Wciąż niewiele osób korzysta z licznych sposobów promowania się na…
Czytaj dalej

Kolory i marketing

Przeciętny użytkownik Internetu pewnie nie zdaje sobie sprawy, że kolor w marketingu, także wirtualnym, ma ogromne znaczenie w…