Dobrze skrojona strona cz.1

Jak powinna wyglądać dobrze skrojona strona? Na to pytanie szukają odpowiedzi najlepsi webmasterzy. Czy ją znajdują? O tym można się przekonać przeglądając ich projekty. Warto jednak przyjrzeć się kilku uniwersalnym zasadom co robić, aby strona internetowa była atrakcyjna i miała marketingowy przekaz.

Po pierwsze grafika

To właśnie grafika jest tym, co natychmiast rzuca się w oczy. Do człowieka w pierwszej kolejności trafia przekaz graficzny, a dopiero później przygląda się tekstom oraz ocenia merytoryczne treści. Strona musi być więc po prostu ładna, a co za tym idzie, przyciągać wzrok. Nie zawsze oznacza to jednak zbytnie przesycenie kolorami i przesadnie wybujałą grafikę. Zawsze należy zachować umiar, a rozmiar zdjęć czy sliderów nie powinien być za duży. To utrudni ładowanie się strony, a w konsekwencji zirytuje klientów. A więc bez przesadny z banerami i barwnymi elementami. Mimo wszystko nie można odwracać uwagi od treści i koncepcji strony. Zdaje się, że ta zasada jest właśnie najczęściej łamana.

Czytelne menu

Menu powinno być intuicyjne. Klient nie może się głowić, jak przejść do następnej zakładki. To niedopuszczalne! Łatwo, szybko i przyjemnie – tego się trzymajmy.

Nowoczesność i dostępność

W świecie nowych technologii nie można pozostawać w tyle. Ważne jest więc, aby nadążać za zmianami. Warto sobie uświadomić, że nie korzystamy z internetu wyłącznie za pomocą komputera, ale coraz częściej także za pośrednictwem internetu. Potencjalnym klientom koniecznie trzeba dać taką szansę i zrobić wszystko, aby strona bez problemu otwierała się także na wszelkich urządzeniach mobilnych. W przeciwnym wypadku trzeba się liczyć z utratą nawet 30% klientów.

Kontakt

Zakładka kontakt wydaje się być całkiem oczywista, jednak bywa, że o niej zapominamy lub nie traktujemy jej należycie poważnie. Dostęp do kontaktu, czyli danych teleadresowych firmy musi być szybkim, intuicyjny i czytelny. Z pewnością nikt nie będzie chciał tracić czasu na takie poszukiwania. Dajmy to zatem klientom na tacy.

0 Shares:
Polecamy również