Czy warto śledzić ruch na stronie?

Czy myślicie, że wystarczy tylko stworzyć treść, wstawić ją na stronę i zupełnie o niej zapomnieć? Jeśli takie jest twoje zdanie, to lepiej szybko zmień swoje postrzeganie marketingu internetowego. Konieczne jest bowiem ciągłe śledzenie ruchu na stronie. Oczywiście, dla wielu niewtajemniczonych użytkowników niektóre narzędzia podglądania ruchu na stronie są czarną magią i prawdziwą nowością. To właśnie dlatego warto zawsze korzystać z pomocy doświadczonych firm i profesjonalistów zajmujących się pozycjonowaniem stron, ich budowaniem od podstaw oraz pełną obsługą. Jeśli jednak wybieramy samodzielne działanie, to musimy wiedzieć, z jakich narzędzi należałoby skorzystać, aby podejrzeć ruch na stronie.

Sprawdzaj skuteczność swoich treści

Poprzez badanie ruchu na stronie możemy się dowiedzieć wielu cennych informacji o użytkownikach strony oraz o odwiedzających. Będziemy więc wiedzieć kiedy najczęściej wchodzą na stronę, w jakich porach, czego szukają, jakie treści są dla nich najbardziej interesujące, kiedy uzyskujemy dzięki nim największe dochody i czy pieniądze włożone w kampanię marketingową lub pozycjonowanie seo się nam w ogóle mają szansę zwrócić. Warto więc regularnie przyglądać się naszej stronie od kuchni, aby mieć świadomość ile i w co dalej inwestować, a może w ogóle porzucić wszelkie działania. Dodatkowo dowiemy się także czy odwiedzający przeglądają stronę za pomocą urządzeń mobilnych, o czym ostatni bardzo wiele się mówi.

Z jakich narzędzi korzystać?

Jednym z narzędzi, do którego warto się zwrócić z naszymi zapytaniami jest np. Google Analytics czy Google Search Console (dawniej Google Webmaster Tools). Istnieją także sposoby śledzenia poczynań naszej konkurencji. Do tego poleca się choćby Semstrom. Zobaczymy tam, jaki ruchem może się pochwalić strona konkurencji. Na pewno należy przyglądać się zarówno swojej stronie, jak i tym wzorom, do których dążymy. To dzięki temu możemy się rozwijać, a także dbać o bezpieczeństwo naszych marketingowych działań i ich opłacalność!

0 Shares:
Polecamy również
Czytaj dalej

Mobilny SPAM

Co to jest mobilny spam? Doskonale wiemy czym generalnie jest spam. To dziesiątki wiadomości, które zaśmiecają naszą skrzynkę…