Po co nam blog firmowy? Część 2

Blog firmowy, jak już pisaliśmy wcześniej, potrafi odgrywać bardzo ważną rolę marketingową w Internecie. Bez bloga trudno jest cokolwiek sprzedać bez względu na to czy będą to usługi, czy też produkty. Poniżej przedstawiamy garść dodatkowych rad oraz informacji po co nam blog firmowy. Będziemy zaskoczeni jak wiele funkcji jednocześnie może spełniać.

Wpisy blogowe a social media

Jak zdążyliśmy już doświadczyć na sobie, wpisy blogowe są często udostępniane na platformach społecznościowych. Jeśli ktoś udostępnia nasz link to daje nam lepszą pozycję w wyszukiwarce Google. Im więcej linków, które odnoszą się do naszego bloga, tym powszechniej jesteśmy pozycjonowani w wyszukiwarce. Poza tym nasi odbiorcy na pewno będą sobie cenić merytoryczne informacje, jakie im udostępniamy. Czym jest dziś bowiem Internet skoro nie źródłem wszelkiej wiedzy?

Świeże mięso dla Google

Wyszukiwarka Google jest bardzo inteligentna i chętnie pozycjonuje świeże i nowe treści. Dotyczy to nie tylko bloga, ale także contentu na strony internetowe, który co jakiś czas powinien być modyfikowany. Jeśli teksty mają już dobrych kilka lat możemy się zaskoczyć, kiedy Google uzna naszą stronę za potencjalnie nieatrakcyjną. Może nas nawet wówczas wyeliminować z wyszukiwarki. Dobrze jest więc do jakiś czas odświeżać treści, uzupełniać je o nowe słowa kluczowe. Najlepszym tego sposobem jest właśnie blog, gdzie jeden lub dwa razy w tygodniu wstawiamy nowy content. Ruch na stronie na pewno będzie dobrze odebrany przez Google. Serwis z aktualizowanymi treściami rośnie i rozwija się. Taką informację pozyskuje Google niejako pchając go na coraz wyższe pozycje.

Blog rozwiązuje problemy i wątpliwości klientów

Pisząc blog stawiamy siebie w roli eksperta. To ważne, ponieważ klient otrzymuje wówczas informację, że warto nam zaufać, ponieważ jesteśmy specjalistami i doskonale znamy się na tym co oferujemy lub sprzedajemy. Im potrafimy przedstawić więcej informacji na temat konkretnych produktów, tym lepiej. Nasza wiedza przekonuje odbiorców. Dajemy im odpowiedzi na nurtujące ich pytania. To proste działanie psychologiczne. Jeśli bowiem mamy sporą wiedzę na temat np. oferowanych produktów, to na pewno jesteśmy ekspertami znającymi się na danej branży. Nasi klienci będą więc zadowoleni, że nie kupują tzw. kota w worku, ale coś, co polecił im ekspert. Blog będzie więc nam dawał prestiż i świadczył o naszym profesjonalizmie.

0 Shares:
Polecamy również
Czytaj dalej

Reklamy na Gmail

Gmail kojarzy ci się wyłącznie z pocztą, a więc odbieraniem i nadawaniem wiadomości e-mail? Wyobraź sobie, że ma…