Reklamy na Gmail

Gmail kojarzy ci się wyłącznie z pocztą, a więc odbieraniem i nadawaniem wiadomości e-mail? Wyobraź sobie, że ma także wiele innych funkcji. Można tu też skutecznie reklamować swój biznes. Czy potrafisz dać temu wiarę?

Gmail – antyreklamowy

Z pewnością większość z tych użytkowników, którzy przenieśli swoje poczty e-mailowe do Gmail, zrobili to tylko dlatego, że tam jest najmniej problemu ze spamem. To prawda, ale Gmail nie chciał odpuścić takiego zarobku, skoro także inni z tego korzystają. Zrobił to jednak w nieco bardziej ukryty i sprytny sposób, a nade wszystko dość naturalny. Mowa tu bowiem o Gmail Sponsored Promotions, które w poczcie Gmail wyświetlają się nam jako oferty czy społeczności i mają raczej formę linków sponsorowanych, aniżeli typowego spamu. Nie przeszkadzają zatem tak bardzo użytkownikowi, który jest już dziś zmęczony nachalna reklamą, typu spam.

Skuteczne reklamy Gmail

To, że reklamy Gmail są skuteczne i bardzo nienachalne, na pewno większość z nas miała się już okazję przekonać. Przede wszystkim Gmail Sponsored Promotions trafia dokładnie do tych, którzy są takim komunikatem zainteresowani. Poza tym, wcale nie musimy ich czytać. Wyświetlają się w odrębnej zakładce, zwykle na pomarańczowo i z powodzeniem da się je ominąć. Okazuje się więc, że naprawdę warto zainwestować w reklamę Gmail. Nie jest nachalna i nie będzie się źle kojarzyć użytkownikom, a dodatkowo doskonale trafia do odbiorców. Wszystko za sprawą precyzyjnych opcji kierowania reklamy, choćby ze względu na słowa kluczowe, cechy demograficzne, interesujące użytkownika branże itp. To się naprawdę sprawdza.

Mimo wielu negatywnych prognoz dotyczących pozornego braku perspektyw dla poczty elektronicznej, wciąż jest to jeden z najczęściej używanych przez nas elementów, więc dlaczego by nie skorzystać z reklam, na których przecież można dobrze zarobić? Gmail Sponsored Promotions od potentata Google nie omieszkało tego pominąć.

Polecamy również