Po co nam blog firmowy? Część 1

Blog firmowy – czy to platforma do kreatywnego zaspokajania osobistych ambicji pisarskich, czy raczej dużo więcej? Oczywiście, że chodzi o zdecydowanie szerszy aspekt, aniżeli tylko regularna pisanina, czasem wyłącznie dla samego siebie!

Możliwość kontaktu z klientem

W obecnym wirtualnym świecie, gdzie dana firma może świadczyć usługi na cały glob, bardzo trudno jest o bezpośredni i celowy kontakt z klientem. Temu poniekąd właśnie służy blog firmowy, aby zarezerwować sobie efektywną przestrzeń wymiany informacji pomiędzy świadczącym usługi czy sprzedającym produkty, a klientem, który jest zainteresowany naszą marką.

Kształtowanie wizerunku marki

Identyfikacja wizualna to jedno z koniecznych zadań, jakiemu firma musi sprostać. Przy tym nie chodzi tu wyłącznie o te namacalne materiały, jakimi są np. ulotki czy wizytówki, a nade wszystko papier firmowy oraz gadżety, które mają klientowi wynagrodzić lojalność w stosunku do wybranej marki, ale także o szereg działań marketingowych, jakie możemy kształtować na platformie cyfrowej, w sieci. W tym aspekcie uda się zrobić naprawdę bardzo wiele, choćby poprzez zbliżenie odbiorcy z aktualnymi projektami, jakie podejmuje firma. W internecie buduje ona swój charakterystyczny przekaz, także poprzez przyjętą ideologię oraz misję, której się trzyma. Może się dowolnie uzewnętrzniać przed odbiorcami, pokazując nieco swą prawdziwą, tę realną i rzeczywistą twarz. Dziś modny jest trend przedstawiania „ludzkiego wizerunku firmy”. To sprzyja utożsamianiu klientów z daną marką i jej produktami. Blog pomaga więc wychodzić do ludzi i pisać swoją historię, niejako z pamiętnika życia firmy.

Pozycjonowanie i marketing szeptany

To, o czym powszechnie już wiadomo, a mianowicie wysoka pozycja w wyszukiwarkach wpływa na wyświetlenia strony, a w konsekwencji zwiększa sprzedaż usług i produktów. Copywriting Seo bloga, polegający na dobrym i jakościowym używaniu słów kluczowych staje się niezmiernie ważny podczas walki o klientów.

0 Shares:
Polecamy również