Kilka ciekawych trików do Facebooka

1. Asystent prywatności

To, czego pozostali dowiedzą się od nas zależy przede wszystkim od naszych ustawień ochrony danych, jednakże ustawienie ich w sposób dopasowany do nas może być czasami niemałym wyzwaniem. Sprawa jest jednak banalnie prosta – wystarczy jedynie kliknąć na ikonę z kłódką, a następnie na zakładkę Kontrola prywatności – po tym asystent przeprowadzi nas przez najważniejsze opcje. Jeżeli chodzi o aplikację mobilną, to wystarczy kliknąć na trzy kreski oraz na Prywatność – skróty.

2. Dyskretne ograniczenie znajomości

Czasem bywa tak, że niektórzy z naszych znajomych mają zbyt dużą potrzebę dzielenia się informacji z innymi. Jeżeli w tym przypadku nie chcemy usuwać takiej osoby ze znajomych ale chcielibyśmy ograniczyć wysyp komunikatów z jej strony, to wystarczy kliknąć na nasze zdjęcie profilowe, przejść do zakładki Znajomi i wybrać osobę, która jest naszym celem. Po wejściu na jej profil wystarczy kliknąć na przycisk Obserwowanie, który zmieni się na Obserwuj. To powinno załatwić problem.

3. Ochrona nazwiska

Facebook, który korzysta z naszej reputacji, promuje u naszych znajomych produkty i usługi, które zostały przez nas polubione. Wcale nie musimy się na to godzić. Aby ograniczyć takie zabiegi klikamy na strzałkę w prawym górnym rogu (w aplikacji smartfonowej na trzy kreski), by następnie wybrać zakładkę Ustawienia. Następnym krokiem jest przejście na kartę Reklamy. Przy pozycjach Witryny innych firm oraz Reklamy i znajomi wciskamy Edytuj, a następnie z dostępnej listy wybieramy Nikt. Na końcu zatwierdzamy zmiany buttonem Zapisz zmiany.

4. Zabezpiecz swoje konto

Jeżeli uważasz, że ktoś obcy w jakikolwiek sposób manipuluje Twoim kontem, to Facebook przygotował na taką ewentualność funkcję ratunkową, która w sposób ekspresowy pomoże nam odzyskać i zabezpieczyć konto. Wystarczy jedynie wejść na stronę Facebook.com/hacked i wykonać polecenia ekranowe.

5. Zachowaj porządek

Naszych facebookowych znajomych możemy w prosty sposób porządkować na listach. Dzięki temu otrzymujemy możliwość np. dzielenia się treściami osobistymi tylko z rodziną czy treściami zawodowymi tylko z kolegami z pracy. W tym celu należy otworzyć stronę główną Facebooka i na lewym pasku menu kliknąć na pozycję ZNAJOMI. Następnie musimy użyć przycisku +Utwórz listę. Po kliknięciu na przycisk należy nadać liście nazwę i dodać członków. Po zatwierdzenia lista jest już gotowa.

W momencie publikacji jakichkolwiek wiadomości mamy możliwość wyboru danej listy, poprzez kliknięcie w krąg odbiorców i na Więcej opcji. Możemy również stworzyć nasz post bezpośrednio dla danej grupy, klikając na jej nazwę w menu po lewej stronie.

6. Status niewidoczny

Po prawej stronie od obszaru powiadomień wyświetlani są znajomi, którzy są online. Jeśli dla wybranych osób bądź list chcemy być niewidoczni, klikamy poniżej na ikonę z kołem zębatym (Opcje) i wybieramy pole Ustawienia zaawansowane. Zaznaczamy opcję Włącz czat dla wszystkich znajomych, z wyjątkiem… i wprowadzamy osoby, które nie powinny widzieć naszego statusu. Alternatywnie klikamy na Włącz czat tylko dla niektórych znajomych… i wybieramy wtajemniczonych.

7. Szef nie zobaczy

Wszyscy mają o tym wiedzieć, tylko nie szef? Po napisaniu postu klikamy na aktywny krąg odbiorców. W przeglądarce wybieramy Więcej opcji i Ustawienia niestandardowe. Teraz w polu Nie udostępniaj tego: wstawiamy nazwę przełożonego albo wybieramy listę osób, dla których post ma być niewidoczny. W aplikacji mobilnej wystarczy kliknięcie na pole z kręgiem odbiorców, wybranie opcji Więcej, kliknięcie na pole Znajomi, z wyjątkiem i wybranie szefa z listy. Voilà!

0 Shares:
Polecamy również
Czytaj dalej

Selfie na wakacjach

Nie ma już nawet co ukrywać, że podróżujemy, doświadczamy i zwiedzamy piękne miejsca dla siebie, bo tak naprawdę…