Jakie narzędzia wykorzystujemy do pracy w agencji interaktywnej?

Jeśli nie stosujesz w swoich działaniach innowacyjnych rozwiązań, które zwiększają efektywność i pomagają z sukcesami prowadzić liczne projekty, możesz szybko znaleźć się daleko za konkurencją. Wiemy, jak istotne jest wprowadzanie do pracy praktycznych narzędzi, dlatego też polecamy wam kilka aplikacji, z których sami na co dzień z korzystamy. Możecie dzięki nim skutecznie zbierać leady, monitorować internet, tworzyć atrakcyjnie wizualnie projekty czy zarządzać działalnością firmy.

  1. BAZO

Kontakty do potencjalnych klientów to skarb, którego nieustannie poszukują marketerzy z każdej branży. Generowanie wartościowych leadów nie jest łatwym zadaniem, ale wykorzystując odpowiednie narzędzia możesz podnieść skuteczność swoich działań. BAZO to praktyczna aplikacja, która zbiera informacje (nazwę, adres, stronę internetową, numer telefonu) o firmie odwiedzającej Twoją stronę internetową. Na podstawie zebranych danych narzędzie umożliwia np. stworzenie spersonalizowanych komunikatów w formie okienek pop-up, które zachęcają osobę odwiedzającą stronę do pozostawienia kontaktu. Aplikacja zwiększa skuteczność zbierania leadów i ułatwia dotarcie do nowych klientów – wskazuje na to, co zainteresowało oraz kim są osoby odwiedzające Twoją stronę. BAZO sprawdzi się w przypadku wszystkich firm prowadzących sprzedaż B2B.

  1. Brand24

Najszczersze są nie te opinie na nasz temat, którymi ludzie dzielą się w naszej obecności, ale te, które padają po tym, gdy opuścimy towarzystwo. Podobnie jest z markami. Jeśli wiesz, co mówią i jak w kuluarach oceniają firmę Twoi klienci, możesz szybciej dopasowywać ofertę do ich wymagań. Brand24 to narzędzie, które umożliwia monitorowanie oraz kontrolowanie tego, co pisze się o Tobie w Internecie. Nie ma szybszego sposobu na dotarcie do dyskusji związanych z interesującym Cię tematem, produktem czy firmą. Narzędzie w czasie rzeczywistym monitoruje m.in. media społecznościowe i natychmiast powiadomi Cię, gdy tylko ktoś wymieni wcześniej wskazane przez Ciebie słowo czy frazę. Dzięki temu możesz błyskawicznie zareagować, np. optymalizując skuteczność kampanii reklamowej czy chroniąc wizerunek swojej marki.

  1. Crello

Zebraliśmy już leady, podsłuchaliśmy co mówią o nas w sieci, teraz pora na stworzenie atrakcyjnego przekazu. Crello to aplikacja, która pozwala na projektowanie efektywnych i efektownych grafik oraz wideo do mediów społecznościowych. Wykorzystuje się do tego łatwe w obsłudze szablony. Nie musisz posiadać wysokich zdolności manualnych, by w mgnieniu oka przygotować przyciągającą wzrok grafikę lub angażująca animację na Facebook, Instagram, YouTube czy Pinterest. Olbrzymim atutem Crello jest możliwość używania polskich znaków, co jest rzadko spotykane w przypadku tego typu narzędzi. Uwaga – teraz możesz skorzystać z kodu MEDIAPROJECT25 i zgarnąć subskrypcję Crello 25% taniej!

  1. Pakiet Adobe

Zestaw podstawowych narzędzi w pracy każdego designera i montażysty. Obejmuje m.in. program Photoshop do tworzenia i edycji grafiki, Premiere Pro do montażu wideo, Illustrator do tworzenia ilustracji wektorowych czy Adobe XD do projektowania interfejsów. To jednak nie wszystko. Rozwiązania proponowane w pakiecie Adobe pozwalają także na porządkowanie, udostępnianie i prezentowanie zasobów związanych z Twoją pracą. Łącznie można otrzymać dostęp do ponad 20 aplikacji, które umożliwiają realizację nawet najbardziej zaawansowanych projektów kreatywnych.

  1. Sugester

Na koniec zostawiliśmy narzędzie, które w kompleksowy sposób pozwala zarządzać wieloma aspektami działalności firmy. Sugester łączy funkcje systemu CRM, helpdesku, live chatu, tworzenia listy zadań, śledzenia aktywności klientów, e-mail marketingu, centrum pomocy i kilku innych rozwiązań. Narzędzie kolekcjonuje informacje o działaniach pracowników oraz klientach w jednym miejscu, co jest niezwykle wygodne w każdym biznesie. Z pomocą Sugestera możesz odpowiadać na wiadomości, analizować bazę wiedzy o produkcie, zlecać konkretne zadania czy kierować pracą całego zespołu bez konieczności przełączania się między kilkoma programami. Oszczędzasz czas, pieniądze i optymalizujesz swoje działania, a to często klucz do sukcesu.

Polecamy również