Czy każdy sklep internetowy musi sprzedawać? Cześć 2

Kontynuujemy artykuł, który ma Wam dać skuteczne wskazówki dotyczące profesjonalnego prowadzenia sklepu internetowego. Jak wiadomo, nie jest to łatwe, ale można się do tego samodzielnie przygotować zatrudniając specjalistów tylko wtedy, kiedy będzie to niezbędne .

Niezachęcający opis produktów

Tworzenie atrakcyjnych opisów produktów to nie lada sztuka. Kupowanie za pośrednictwem internetu być może jest bardzo wygodne, ale z drugiej strony, nie daje pełnej możliwości zapoznania się z konkretnym produktem. Dlatego właśnie sprzedawca musi przedstawić realny i rzeczywisty wygląd danego przedmiotu poprzez umieszczenie wysokiej jakości zdjęć, które dokładnie go wizualizują. Do tego istotny jest także tekst, czyli muszą zostać wymienione wszystkie najważniejsze cechy produktu, a także jego główne zalety. Klient musi rozwiać wątpliwości dotyczące jego zakupu. Ma również prawo do zwrotu bez podania przyczyny, ale jeśli opis produktu dokładnie i szczegółowo go przedstawi, z pewnością nie będzie musiał tego robić.

Aktualizuj treści

Klient chce być pewien, że kupując produkt i płacąc za niego z góry, nie zostanie oszukany. Jeśli więc spotka się z nieaktualną treścią, przestarzałymi informacjami dotyczącymi np. danych kontaktowych czy cen konkretnych produktów, wówczas straci zaufanie do sprzedawcy i zwyczajnie opuści stronę. Koniecznie więc trzeba dbać o aktualizację wszystkich treści i ciągłą obecność na stronie, ponieważ to istotnie zwiększa naszą wiarygodność, jak e-przedsiębiorcy.

Długi czas realizacji transakcji

Istotnym i częstym błędem popełnianym przez wielu sprzedawców, jest zbyt długi proces realizacji całej transakcji. Klienci zwykle dokonują natychmiastowej zapłaty za produkty, dlatego należy się im w ten sam sposób odwdzięczyć, poprzez natychmiastową realizację przesyłki. Jeśli uda się dostarczyć zakup w ciągu 24 godzin, w dłuższej perspektywie na pewno na tym skorzystamy. Nie zrzucaj całej winy na kuriera czy pocztę i staraj się wysyłać zakupy jeszcze tego samego dnia.

Polecamy również