Podanie o sponsoring – jak je napisać?

Uzyskanie poparcia sponsora podczas organizacji jakiejkolwiek imprezy zwykle nie jest prostą sprawą. By zdobyć sponsora konieczne jest przede wszystkim rozesłanie listów do firm czy organizacji z prośbą o sfinansowanie czy pomoc materialną. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek dotyczących napisania takiego podania.

Przed napisaniem takiej prośby ważne jest by określić kilka istotnych rzeczy. Po pierwsze, należy ustalić, ile środków finansowych będziecie potrzebować od danego przedsiębiorstwa czy organizacji. Nieuściślenie sumy wygląda bardziej na żebranie, aniżeli na propozycję biznesową.

W liście należy jasno i krótko opisać swoją działalność oraz korzyści jakie może przynieść ona ludziom. Należy również podać przykłady swoich działań i dotychczasowych osiągnięć swojej działalności. Jeżeli jest to nowy projekt wówczas należy wyjaśnić co on ma na celu, komu może pomóc i w jaki sposób. Należy również określić jakie prace i narzędzia będą Ci niezbędne do realizacji swojego celu). Dokładne rozplanowanie wydatków i uściślenie tego na co zamierzasz przeznaczyć pieniądze, ułatwią sponsorowi podjęcie decyzji i rozwieją obawy, że wyrzucają oni pieniądze na marne.

Najistotniejszym czynnikiem jest wykazanie potencjalnym sponsorom, że ich pomoc przyniesie korzyści również dla ich działalności i wizerunku firmy. To co możecie zaproponować to udział przedstawicieli firmy we wszelkich nowościach (darmowe bilety), możliwość fotografowania (pierwszeństwo do zdjęć z imprezy), ich logo w widocznym miejscu (np. na koszulkach sportowców, trybunach, scenie, na papeterii, banerach reklamowych imprezy).

Pamiętajcie o szczegółach: przykładowo, ile osób będzie brało udział w imprezie? Czy w imprezie będą brać udział jakieś znakomitości, gwiazdy, znani ludzie? Jaki będzie rodzaj publiczności?

Mam nadzieje, że tym artykułem pomogę tym osobom, które maja właśnie problem z napisaniem takiego podania.

Polecamy również