Google AdWords – czy to się jeszcze opłaca?

Google AdWords to wciąż jedna z najpopularniejszych form reklamy w sieci. To ponadto pokaźne źródło dochodu dla korporacji Google.

Czym jest Google AdWords?

AdWords oferuje skuteczny i szybki system reklamy, a więc wyświetlania linków sponsorowanych w wysokich pozycjach wyszukiwarki. Jest to szczególnie korzystne dla tych firm, które nie posiadają dobrze wypozycjonowanych stron internetowych. Mają wówczas szanse wypromowania swoich usług w sposób niezależny od działań na stronie firmowej czy w sklepie.

Co zrobić aby kampania AdWords była skuteczna?

Przede wszystkim konieczne jest powierzenie wszystkich działań profesjonalnej firmie, która zajmuje się reklamą i marketingiem w sieci oraz odnosi dobre rezultat. Najistotniejsze jest dobranie odpowiednich słów kluczowych, ponieważ będzie to mieć wpływ na jakość wyszukiwania. Klienci nie skupiają się wyłącznie na ogólnikowych hasłach, jak np. „opony”. Takie wyrażenie nic bowiem nie wnosi ani nie przełoży się na oczekiwania użytkownika. Istotne jest więc sprecyzowanie swojego zapytania, np. „opony Warszawa”, czy „opony Kormoran”. Podczas dopasowywania słów kluczowych należy więc bardzo konkretnie ustalić określone frazy, aby klient trafił dokładnie do naszej firmy czy sklepu internetowego. Niejednokrotnie te zapytania są bardzo złożone, stąd im dłuższe słowa kluczowe, tym lepiej. Oczywiście wówczas wzrasta ich koszt, co odbije się na kieszeni inwestora, a Google AdWords winduje swoje zyski.

Komu powierzyć kampanie AdWords?

Warto poważnie rozważyć wybór firmy, która zajmie się naszą kampanią Google, ponieważ od tego będą zależały jej realne i oczekiwane efekty. Konieczne jest więc ciągłe sporządanie analiz dotyczących postępów działań, a także dobre rozdysponowanie budżetem, czego z pewnością dokona profesjonalny specjalista AdWords. Jeśli posiada Status Partnera Google to zdecydowanie trzeb zaufać takiej firmie, ponieważ dysponują wiedzą oraz narzędziami do sprawnej i efektywnej obsługi kampanii.

 

0 Shares:
Polecamy również