Reklama mobilna, czyli jak reklamować się za pomocą smartphone?

Jeszcze tak niedawno, telefony służyły wyłącznie do kontaktu między ludźmi i to za pośrednictwem zwyczajnej rozmowy telefonicznej. Odkrycie krótkich wiadomości tekstowych było ogromnym wydarzeniem, którym wszyscy się zachwycili, a to co stało się później, było już całkowitym zawrotem technologicznym. Obecnie smartphone odgrywa dużo szerszą rolę, a jego funkcjonalność jest wręcz nie do przewidzenia.

Rodzaje reklamy mobilnej

Specjaliści od AdWords zaczynają dostrzegać, że reklama może wyjść także poza obręb tradycyjnego komputera. Okazuje się, że można reklamować się również za pośrednictwem telefonów i to na różne sposoby. Reklamy mobilne tworzone są dla tabletów i smartphonów. Wyświetlają się w rozmaitych miejscach, jak wyszukiwarki internetowe, aplikacje mobilne i programy, z których na co dzień korzystamy w telefonie. Oczywiście, konieczne jest ich odpowiednie zoptymalizowanie pod kątem tych urządzeń, ponieważ wyposażone są w mniejsze wyświetlacze. Te zabiegi stosuje się już bardzo powszechnie, ponieważ każdy, kto dba o swój biznes, chce docierać także do tych klientów, którzy wolą przeglądać internet w telefonie, a nie w komputerze. Jest to dziś obszerna grupa ludzi. Istnieją więc różnego rodzaju reklamy, jak reklamy tekstowe, wideo, graficzne czy reklamy aplikacji. Mamy więc wiele miejsce, gdzie da się wyświetlać reklamy, a potencjalni klienci będą się nimi interesować. Przykładem tego rodzaju już widocznych działań są darmowe gry i aplikacje, które wymagają od nas zaangażowania w postaci obejrzenia krótkiego filmiku, aby przejść dalej i otrzymać nową funkcjonalność. Pozornie są zatem darmowe, jednak przy okazji czegoś od nas oczekują, np. aktywności. Nierzadko jest to zawarte w regulaminie aplikacji bądź ściąganej z internetu gry, ale czy ktokolwiek czyta te zasady?

Jeszcze do niedawna bardzo popularne były też reklamy SMS, jednak tę opcję można już skutecznie blokować za pośrednictwem operatora telefonii, z jakiej korzystamy.

Czy opłaca się postawić na reklamy mobilne?

Nie ma co do tego żadnych wątpliwości! Badania mówią, że aż 80% Polaków korzysta z urządzeń mobilnych. Sięgają po nie zaraz po przebudzeniu, w pracy, a także przed snem. Zdecydowanie częściej dziś zerkamy w smartphone, aniżeli do komputera, ponieważ jest to wygodniejsze, bardziej komfortowe i szybsze. Reklama mobilna może nam zapewnić duże zyski i zwiększenie sprzedaży. Niestety, użytkownicy zaraz zaczną odczuwać ich nagromadzenie, dokładnie jak w przypadku komputera. Wydaje się jednak, że reklama mobilna jest nie do uniknięcia i trudno będzie się przed nią bronić. Oczywiście, jak to zwykle bywa, jedni tworzą możliwości wdrażania reklam, a inni programy, które będą je blokować. Dla osób zajmujących się kampaniami jest to wciąż obszar, który ma swoją przyszłość. W tym segmencie rynku leżą bowiem wielkie pieniądze, po które należy sięgnąć.

0 Shares:
Polecamy również
Czytaj dalej

Reklamy na Gmail

Gmail kojarzy ci się wyłącznie z pocztą, a więc odbieraniem i nadawaniem wiadomości e-mail? Wyobraź sobie, że ma…