Jak sprawić, by klienci byli lojalni?

Jeśli prowadzisz sklep w internecie lub działasz poprzez inne płaszczyzny, sprzedając w sieci lub tylko oferując swoje usługi, musisz pamiętać o sukcesywnym zdobywaniu lojalności klientów. Niech nawet nie przychodzi ci do głowy, aby traktować swoich klientów wyłącznie jednorazowo. Musisz mieć na uwadze, że wrócą, a jeśli nie mają zamiaru zrobić tego sami, to ty buduj z nimi trwałą relację.

Nie zaniedbuj content marketingu

Gdy posiadasz wyłącznie stronę wizytówkę, to postaraj się ją dobrze rozbudować. Postaw na tekst, nie szczędź swoim odbiorcom informacji na temat twojej firmy. Dobrze jest zamieścić zdjęcia pracowników, ponieważ klienci lubią wiedzieć, z kim pracują, a podczas realizowania transakcji wyłącznie online, jest to bardzo utrudnione. Opisz jak najwięcej się da, bo musisz być znany.

Referencje

Nie zapominaj także o referencjach od poprzednich klientów, z którymi już współpracowałeś. To ważne, aby wymieniać marki, ponieważ buduje to twoją wiarygodność. Klient od razu to przeanalizuje: „jeśli współpracowali z firmą X i byli zadowoleni, to i ja z skorzystam” – tak właśnie będą myśleć twoi odbiorcy!

Bezpieczeństwo danych

Twoi klienci korzystają z rozmaitych form płatności i zawsze zostawiają swoje prywatne dane. Dotyczy to również kart płatniczych. Wszystkie te informacje muszą być u ciebie bezpieczne. Taką pewność powinieneś dać swoim klientom. W przeciwnym wypadku nie dokonają u ciebie żadnej transakcji. Korzystaj więc z certyfikatów bezpieczeństwa, skutecznych programów antywirusowych, aktualizuj wszystko co się da. Bezpieczeństwo i prywatność danych to priorytet.

Miej z nimi stały kontakt

Stały kontakt z klientami to kolejny istotny element twojej działalności w sieci. Możesz np. posłużyć się newsletterem, za pomocą którego będziesz promował swoje usługi, informował o promocjach itp. Ponadto odpowiadaj na wiadomości tak szybko, jak to tylko możliwe. Stwórz fanpage, gdzie będziesz się kontaktował ze swoimi odbiorcami. Nikomu nie będzie się chciało czekać na twoją odpowiedź, więc naucz się szybko reagować!

Polecamy również