Optymalizacja strony pod urządzenia mobilne

Zgodnie z obliczeniami potentata w dziedzinie wyszukiwarek internetowych – Google, przeciętny użytkownik Internetu ponad 150 razy w ciągu dnia odwiedza strony za pomocą urządzeń mobilnych. Są nimi tablety, smartfony itp. To sporo, więc Google skłania klientów do optymalizacji swoich stron internetowych pod kątem właśnie urządzeń mobilnych. Jak stara się nas przekonać?

Narzędzia typu Page Speed Insights

Google proponuje swoim użytkownikom analizę możliwości strony za pomocą narzędzia Page Speed Insights. To wynalazek, dzięki któremu mierzymy wydajność strony w skali od 1-100. oczywiście im wyższy wynik, tym lepiej funkcjonuje witryna na urządzeniach mobilnych. Szybciej się wyświetla, a wszystko działa jak należy. Wyśrubowany wynik 100 jest jednak trudny do osiągnięcia, a być może nawet niemożliwy. Dlaczego? Ponieważ Googole nieustannie usprawnia narzędzie wprowadzając nowe aktualizacje, za które otrzymujemy „punkty”. Z drugiej zaś strony, nie ma w ogóle potrzeby dążenia do takiej doskonałości, bo już wynik na poziomie 80 daje użytkownikowi szanse całkiem sprawnego i dość szybkiego wyświetlania strony na smartfonie.

Be mobile friendy

Wydaje się, że w niedalekiej przyszłości ilość użytkowników korzystających z internetu za pomocą urządzeń mobilnych wciąż będzie rosła. Technologia skłania nas bowiem do bycia online gdziekolwiek jesteśmy, nawet tam, gdzie trudno o komputer. Lubimy to i chętnie na tym bazujemy, dlatego jeśli chcesz być konkurencyjny w sieci, nie tracić klientów, to niestety trzeba się dostosować do obecnych wymagań. Google na pewno będzie się starać nam o tym nieustannie przypominać tworząc coraz to nowsze narzędzia pomocne w procesie udoskonalania witryn do możliwości technicznych urządzeń. Jedno jest pewne, aby zatrzymać klientów na swojej stronie, koniecznie trzeba się udoskonalać. Wystarczy, że użytkownik chwilę czeka na załadowanie strony, aby po kilkunastu sekundach bez żalu ją opuścić. Warto wziąć to pod uwagę podczas tworzenia skutecznych metod marketingu w sieci.

Polecamy również