Audyt strony internetowej – komu to potrzebne?

Audyt strony internetowej to nic innego, jak jej profesjonalna i dogłębna analiza zarówno pod względem efektów pozycjonowania, jak i potrzeb samych klientów. Taka usługa pomoże więc sprecyzować gdzie i jakich odbiorców szukać, a nade wszystko co zrobić, aby ich znaleźć.

Kto wykonuje usługę audytu?

Zwykle robią to profesjonalne firmy, które się tym zajmują. Nie radzimy zlecać takich usług amatorom, którzy będą przyciągać was do siebie cenami, lecz nie mają w tym aspekcie żadnego doświadczenia i konkretnych osiągnięć. Audyt nie jest oczywiście tani i małe firmy raczej sobie na niego nie pozwolą, lecz dużym jednostkom, które pozycjonują się na kilkanaście fraz kluczowych i więcej, na pewno może pomóc.

Audyt pomaga określić potrzeby klientów

Usługa audytu odpowiada na pytanie, czego poszukują twoi klienci. Zapoznasz się z wyszukiwanymi przez nich frazami, zapytaniami, jakie wpisują w Google. Będziesz mógł się dzięki temu dokładnie ukierunkować na ich potrzeby i oczekiwania. Może się zdarzyć, że nagłaśniasz głównie niskie ceny produktów, a twoich potencjalnych klientów nie będą zaś interesowały koszta, ale głównie jakość. Wówczas przeorganizujesz kierunek komunikatów.

Audyt odkrywa błędy w działaniu strony

To bardzo istotne, aby strona twojej firmy działała bez zarzutu i była odnajdywana dokładnie przez tych klientów, którzy jej poszukują. Czasem się zdarza, że coś nie funkcjonuje poprawnie. Ilość podstrony, content oraz cała jej struktura jest odrzucana przez wyszukiwarkę lub nie wpływa pozytywnie na pozycjonowanie. Interface nie podoba się zaś odbiorcom. To wszystko trzeba przeanalizować, bo jeśli funkcjonujesz w niewiedzy i myślisz, że strona działa jak w zegarku, to pewnie straciłeś masę pieniędzy związanych z jej budową.

Audyt daje odpowiedź, gdzie jesteś wśród konkurencji

Warto zweryfikować swoją stronę i sprawdzić jej umiejscowienie wśród konkurencji. Czy jesteś wysoko, czy raczej na szarym końcu? Dobrze jest go także poszerzyć o analizę wyników wyszukiwania w danej niszy, co da odpowiedź na pytanie, co pozwoli np. zainwestować w trafione słowa kluczowe.

Polecamy również