Darmowy sklep internetowy – czy to możliwe?

Masz pomysł na biznes e-commerce, ale niewielkie środki finansowe? Marzysz o zarobkowaniu w internecie, ale wszędzie potrzebne są ogromne pieniądze? Czy można jakoś obejść wysokie koszty, przynajmniej na początku, kiedy właściwie dopiero starujesz?

Darmowe platformy e-commerce

Okazuje się, że można, ponieważ powstaje coraz więcej darmowych platform e-commerce. Bezpłatny sklep Internetowy to rozwiązanie dla początkujących przedsiębiorców. Odradza się ten pomysł już działającym na rynku sklepom, które mają swoją renomę i stałych klientów. A więc proponujemy tę opcję tym, którzy chcą wypróbować swój pomysł nie płacąc abonamentu. Oczywiście, muszą też przetestować dostępne platformy e-commerce. Najlepiej, jeśli przygotują sobie listę koniecznych dla siebie funkcjonalności w oparciu o już istniejące sklepy z konkurencją.

Którą platformę wybrać?

Jak już wspomnieliśmy, jest ich całkiem sporo. Jedną z nich będzie choćby WooCommerce. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą sprzedawać mało, a sklep ma być właściwie dodatkiem do blogu budowanego w WordPress. Możesz skorzystać z wielu poradników oraz wtyczek, które pomogą ci zarządzać sklepem i śledzić swoje wyniki.

Kolejny to PrestaShop. To bardzo popularna opcja, jednak jeśli chcesz rozszerzać jego funkcjonalność, będziesz musiał płacić. Masz także możliwość wykupienia hostingu u partnera PrestaShop, co jest bardzo wygodne i od razu startujesz z projektem. Zaletą jest na pewno wiele możliwości rozbudowania sklepu, a także w pełni polski support.

Jeszcze inną opcją jest Pasejo. W pełni polski produkt, który jest powiązany z systemami płatności czy dostaw. Dostępny jest polski support, co bardzo ułatwia działanie. Dodatkowo Pasejo daje możliwość integracji z innymi usługami firmy.

Wymieńmy jeszcze Magento, który jest niezwykle rozbudowany, być może wiedzie w tym prym na świecie. Mamy tu całą masę dostępnych za darmo funkcji, więc wybieraj i ciesz się swoim biznesem!

Polecamy również