Jak pisać reklamy, które odniosą sukces?

Bezapelacyjnie największym i najtrudniejszym wyzwaniem osób zatrudnionych na stanowisku specjalisty ds. marketingu jest napisanie skutecznej i owocnej reklamy. Większa część tych ludzi nie jest wykształconymi czy licencjonowanymi copywriterami. Tylko profesjonalista wie, na co tak naprawdę warto zwrócić uwagę pisząc tekst reklamowy. Poniżej przedstawiam kilka porad, które pomogą ci stworzyć skuteczną, przynosząca zyski reklamę.

Korzystaj z doświadczeń innych. Dobre pomysły możesz czerpać studiując reklamy produktów podobnych do Twoich. Zgromadź cały dostępny materiał: reklamy prasowe, ulotki, reklamy internetowe, e-maile, etc. Stwórz reklamę w oparciu o ten materiał, ale nie kopiuj tekstu słowo w słowo.

Sporządź listę zalet i korzyści, jakie można osiągnąć dzięki twojemu produktowi. Reklamę zacznij od najważniejszej korzyści. Umieść ją już w nagłówku reklamy lub zaraz w pierwszej linii tekstu.

Wyróżnij się na tle konkurencji. Sporządź listę cech, którymi twój produkt różni się od produktów konkurencyjnych. W reklamie uwzględnij wszystko to, co sprawia, że twój produkt jest lepszy od konkurencyjnego.

Przedstawiaj korzyści w sposób konkretny. Używaj dokładnych liczb, procentów, kolorów, zapachów, dźwięków, przymiotników opisowych, etc.

Uwzględnij obiektywnie potwierdzone informacje. Mogą to być wyniki ankiet konsumenckich, badania naukowe, statystyki, recenzje produktu itp.

Szukaj informacji wśród ludzi, którzy nie zdecydowali się na zakup twojego produktu. Zapytaj, co skłoniło ich do podjęcia takiej decyzji. Da ci to nowe pomysły na to, jak zmodyfikować swoje reklamy, by przyniosły większy zysk.

0 Shares:
Polecamy również