Zyski z reklam w internecie

Nikogo nie powinno dziwić, że nieustannie rosną zyski z reklam w sieci. Kto ma w tym największy monopol? Oczywiście Google. Posiada aż 31% udziału w rynku, co oznacza aż 9 miliardów przychodu rocznie. Jednak mimo takiego zagarnięcia branży, nie są to najwyższe kwoty zarobku. Tutaj przoduje Facebook, choć posiada zaledwie 12 % udziału. Temu portalowi społecznościowemu dostało się aż 17 miliardów dolarów. Brzmi niebagatelnie, więc czas przyjrzeć się tym statystkom bliżej.

Kto następny?

Google i Facebook posiadają monopol na wyświetlanie reklam, ale czy to jedyni gracze na rynku? Otóż nie. Zaraz za nimi o miejsce na podium walczą: Alibaba (6,4 mld), Baidu (2,1 mld), Twitter (1,9 mld), Yahoo (1,67) oraz Sohu (0,5 mld). Jest się więc czym dzielić, choć pewnie każda z wyżej wymienionych marek marzy o zasięgu niemal absolutnym.

Kto najlepszy w wyszukiwarce?

Tutaj bez wątpienia prowadzi Google zarabiając rocznie aż 43 miliardy USD. Na drugiej pozycji plasuje się Baidu (6,91 mld), na trzeciej Microsfot (2,5 mld),  Yahoo (1,62 mld) i Sohu (0,47 mld). Jak się okazuje, Google miażdży w tym wyścigu konkurencję i z pewnością nie przestanie alej walczyć o swoje, skoro już tak wysoko zaszedł.

Co dalej?

Prognozy na przyszły rok są zadowalające głównie dla Facebooka. Wydaje się, że ten traci już na znaczeniu i wielu użytkowników wycofuje się z uczestnictwa w tym medium społecznościowym, aczkolwiek czemu by nie zarabiać na reklamie? Zarobek portalu w 2016 roku wylicza się na 22 miliardy, czyli o 30% więcej niż w 2015 roku. Google ma osiągnąć wyniki 47,5 mld, a tylko Yahoo obniży swoje zyski z 1,62 mld na 1,4 mld. Nie ma więc żadnych wątpliwości, że reklama jest najlepszym sposobem zarobku. Świat staje się dzięki temu bardzo bliski, a każdy mały i duży przedsiębiorca pragnie, aby wszędzie o nim usłyszano. Nic nie wskazuje na to, aby poważny reklamowy biznes miał się już ku końcowi, a wręcz przeciwnie.

Polecamy również