Wady reklam w internecie

Trudno sobie wyobrazić, że reklama w internecie może mieć w ogóle jakieś wady, a jednak. Mimo całej masy zalet, jakimi obarczony jest marketing w internecie, znajdą się także minusy takiej formy prowadzenia kampanii.

Czy cały świat jest już wirtualny?

Nie! Wciąż nie wszyscy mają internet. Wielu ludzi nie posiada go ze względów ideologicznych. Nie mają bowiem zamiaru uczestniczyć w elektronicznym świecie. Trzeba ich zrozumieć, ale jak do nich trafić, skoro nie dadzą się złapać na żadną subskrypcję online ani też nie przeglądają stron internetowych? No właśnie. Oni będą bardzo wdzięczni, jeśli przeczytają o usługach danej firmy w klasycznej gazecie czy też podniosą z ulicy ulotkę. Na to także trzeba być przygotowanym, dlatego nie warto rezygnować z tradycyjnych form przekazu, jak ogłoszenia w gazecie, telewizji czy właśnie ulotki. Jeśli się na to skusimy, stracimy pewien procent zainteresowanych klientów. Być może znowu nie taki duży, ale dla firm, które działają na rynku lokalnym ten odsetek na pewno będzie znaczący.

Walka z reklamą w internecie

Nie ma wątpliwości, że reklam w formie wideo, banerów itp. jest zdecydowanie za dużo. Internauci, którzy na co dzień korzystają z tego medium, wyrobili sobie pewną umiejętność pomijania takich złośliwych komunikatów. Jest to już dla nich nawyk klikania w przycisk „zamknij” lub ubezpieczyli się we wszelkie skuteczne programy blokujące reklamy. Do nich w ten sposób się już nie trafi chyba, że jest się dość oryginalnym.

Spam to kolejny koszmar użytkowników internetu. Inteligentne skrzynki pocztowe same kierują niechcianą pocztę do folderu Spam, do którego się przecież nigdy nie zagląda. Wiele firm nieustannie jednak praktykuje ten sposób dotarcia do klientów, ale czy na pewno daje to jeszcze jakiś rezultat? Decydując się na którąś z elektronicznych kampanii marketingowych, należy wziąć pod uwagę ich skuteczność i starać się nie być nachalnym, ponieważ to nas dyskwalifikuje już na wstępie.

0 Shares:
Polecamy również