W jaki sposób urządzić małe mieszkanie?

Każdy kto kiedykolwiek urządzał własne mieszkanie wie, że tej sztuki nie można zaliczyć do najprostszych. Jeszcze trudniejszym zadaniem jest zaaranżowanie lokalu o małym metrażu. Czy masz problem z odpowiednim zagospodarowaniem małej przestrzeni? Zastanawiasz się jak je odpowiednio urządzić, aby było bardziej funkcjonalne?

Cały proces urządzania małego mieszkania od początku do końca musi cechować się należytą starannością. Każdy ruch powinien być dokładnie zaplanowany. Jeżeli jesteśmy posiadaczami mieszkania z aneksem kuchennym, dodatkowo musimy zadbać o jak najbardziej współgrający styl. Wszyscy właściciele M1 i kawalerek muszą nauczyć się odpowiednio gospodarować dostępną przestrzenią. Na początku możesz podeprzeć się kilkoma dobrymi radami i zrobić konkretny, przemyślany plan. Już w tej chwili możesz przeglądać katalogi z elementami wyposażenia wnętrz.

Przede wszystkim zacznijmy od kolorów, to one bowiem staną się podstawą aranżacji wnętrza. Postaraj się bazować na palecie jasnych barw. Jeżeli dysponujesz małą powierzchnią, koniecznie musisz zadbać o to, by ją wizualnie powiększyć. Taki właśnie wpływ będą miały jasne kolory.

Ponadto pamiętaj o jednolitości. Jeżeli jesteś w posiadaniu pokoju z kuchnią, nie maluj ścian na różne kolory, podobnie z przedpokojem. Dodatkowo możesz zrobić identyczną podłogę w pewnych pomieszczeniach, najlepiej kuchni i przedpokoju, w szczególności, jeżeli są one ze sobą połączone.

Jak już wspominałem ważne jest odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Jeżeli chodzi o łóżko, to warto pamiętać, że będzie się ono znajdowało w pokoju, który ma za zadanie pełnić funkcję zarówno sypialni, jak i pokoju dziennego, stąd najlepszym wyborem wydaje się być rozkładana kanapa. W dzień będzie ona wyglądała stylowo, a rozłożona w nocy, będzie pełniła funkcję komfortowego miejsca do odpoczynku.

Jeżeli Twoja kuchnia nie jest oddzielnym pomieszczeniem, postaraj się aby współgrała stylem z resztą mieszkania. Warto również zwrócić uwagę na sprzęt kuchenny. Lodówka i zmywarka nie powinny być zbyt głośne, aby nie były uciążliwe w nocy.

0 Shares:
Polecamy również