Trendy w pozycjonowaniu w 2017 roku

Nowy rok przynosi liczne zmiany nie tylko w technologiach, do czego się już przyzwyczailiśmy, ale także w marketingu internetowym. Mowa tu głównie o pozycjonowaniu. Mało który przedsiębiorca czy zwyczajny właściciel strony firmowej lub internetowej wie, jak działa pozycjonowanie. Rzadko kiedy publikowane są też raporty dotyczące faktycznej skuteczności technik stosowanych przez agencje internetowe. Otóż to wszystko może się w najbliższym czasie zmienić.

Treść, czyli kontent

Drżą copywriterzy, którzy pisali na akord. Jeszcze do niedawna liczyła się ilość tekstów, a nie ich jakość. Dużą rolę odgrywały bowiem słowa kluczowe. Czy tak będzie również w przyszłości? Trudno jednoznacznie ocenić, jednak pewne jest, że w 2017 roku bardziej istotna będzie jakoś treści. Strony, gdzie publikuje się zatem wyłącznie sensowe artykuły, będą miały szansę znaleźć się w wysokich wynikach wyszukiwarek. Generalnie dotyczy to wszystkich stron z pomysłem, oryginalnych, a nie tylko sztucznych tworów.

Strona przyjazna urządzeniom mobilnym

Wydaje się, ze największe znaczenie w nadchodzącym roku uzyska optymalizacja stron pod urządzenia mobilne. Czyżby większość użytkowników korzystała z internetu wyłącznie za pomocą telefonów komórkowych? Być może tak, ponieważ statystyki zdają się to potwierdzać. Konieczne jest więc doskonałe dostosowanie wyświetlanych stron, grafik i tekstów na niewielkich ekranach telefonów, aby przeglądający miał pełen komfort przyswajania wybranych przez siebie informacji.

Wyszukiwarka głosowa

Pewną nowością na polskim podwórku może się okazać wyszukiwarka głosowa, która w USA zdaje się być coraz popularniejsza. Wujek Google uzyska nieco bardziej ludzki kształt, ponieważ zareaguje na nasze głosowe żądanie i wyszuka nam daną informację, nawet jeśli telefon będzie zablokowany. Do tej pory jednak miał spore trudności z językiem polskim. Być może się to zmieni, choć Polacy w tym aspekcie są wciąż tradycjonalistami i nie wzbraniają się przed korzystaniem ze standardowej klawiatury.

Polecamy również