Sklep internetowy i jego korzystna reklama

Nastały takie czasy, w których internet bezapelacyjnie staje się najważniejszym medium komunikacyjnym. Prawdą jest, że przenika on wszelkie dziedziny życia i działalności człowieka, a co za tym idzie, stwierdzając teoretycznie – nie istnieć w internecie, oznacza dla przedsiębiorcy nie istnieć w ogóle. Niekwestionowanym faktem jest to, że wielu sprzedawców doskonale zdaje sobie z tego sprawę i coraz częściej decyduje się wdrożenie sklepu internetowego. Sklepy takie tworzone są jako wsparcie tradycyjnych kanałów komunikacji z Klientem lub jako samodzielne miejsca sprzedaży. Sprzedaż internetowa umożliwia dotarcie do praktycznie nieograniczonej grupy potencjalnych Klientów, przy koszcie, który w porównaniu do możliwości jakie niesie za sobą posiadanie internetowej platformy sprzedaży, można uznać za minimalny. Niektóre z nich są bardziej, inne mniej skuteczne, jednakże warto w nie inwestować w celu zwiększenia zysków.

Reklamy sponsorowane Google AdWords

Dla osób chcących zwiększyć zasięg reklamy, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z tzw. reklam sponsorowanych Google AdWords. Google umożliwia reklamowanie swojej działalności na dwa sposoby:
– w wynikach wyszukiwania Google i innych witryn w sieci wyszukiwania ;
– w sieci partnerskiej.

Reklamy w wyszukiwarce Google i witrynach wyszukiwania współpracujących z Google (takich jak Onet.pl, Interia.pl czy Gazeta.pl) są reklamami tekstowymi oznaczonymi jako linki sponsorowane. Są to reklamy widoczne po prawej stronie wyników wyszukiwania oraz na pierwszych trzech pozycjach wśród zwróconych przez wyszukiwarkę wyników.

Reklamy w sieci partnerskiej mogą mieć formę zarówno reklam tekstowych, jak i graficznych. Pojawiają się one w witrynach powiązanych tematycznie z prowadzoną przez nas działalnością.

Kampanie Google można tworzyć samodzielnie, zakładając konto na adwords.google.pl lub zlecić ich prowadzenie firmie zewnętrznej.

Pasaże handlowe

Jest to dobre rozwiązanie, zwłaszcza dla mniejszych sklepów internetowych. Pasaże agregują sklepy według kategorii sprzedawanych przez nie produktów. Jesteśmy co prawda „wrzuceni do jednego worka” z konkurencją, ale mamy pewność, że klient szukający produktu z określonej kategorii ma większe szanse trafić na naszą ofertę. Pasaże handlowe oferują również niedrogie, „gotowe sklepy internetowe” dla wszystkich, którzy nie posiadają jeszcze sklepu internetowego, a chcieliby prowadzić sprzedaż produktów w internecie.

Katalogi firm

Informacje o naszej firmie możemy również umieścić w tzw. katalogu firm. Obecnie w sieci, prócz portali takich jak yellowpages czy zumi, istnieje wiele mniejszych, branżowych katalogów firm. Warto dodać wizytówkę w możliwie jak największej liczbie takich katalogów (najlepiej pasujących do profilu naszej działalności), zwłaszcza, że takie wizytówki dają możliwość umieszczenia adresu url naszego sklepu internetowego.

Sądzę, że warto inwestować w swój sklep, skoro to ma nam przynieść zysk, a to jest przecież w biznesie jest najważniejsze.

0 Shares:
Polecamy również
Czytaj dalej

Koszty kampanii AdWords

Zaczynając przygodę z reklamą w internecie, z pewnością zastanawiamy się przede wszystkim, jakie będą tego koszta. Na pytanie…
Czytaj dalej

Moda na podcasty

Podcasty szturmem wdarły się do internetowego świata. Jest ich tak wiele, że zwyczajnie nie ma szans na ich…