Reklama w internecie

Internet jest niekwestionowanie, nader efektywnym narzędziem, które można wykorzystać podczas promocji produktu, marki czy usług. Daje nam duże możliwości związane z dotarciem do potencjalnych Klientów. Faktem jest, że liczba użytkowników Internetu na całym świecie stale rośnie. Sprawia to, że zwiększa się zainteresowanie nim jako medium reklamowym. Największe korzyści odnoszą właściciele witryn internetowych, które udostępniają część swoich serwisów reklamodawcą.

Historia reklamy w internecie jest bardzo młoda. Wydaje się, że stanowi ona uzupełnienie tradycyjnych mediów reklamowych, takich jak radio czy telewizja. W większości reklamy w internecie przybierają postać bannerów, animacji lub obrazków, które najczęściej stanowią hiperłącze do strony internetowej reklamodawcy. W związku z pojawieniem się takich technologii, wykreował się nowy sposób pobierania opłat oraz powstały agencje specjalizujące się w sprzedaży i zakupie powierzchni reklamowych w internecie.

Wzrost liczby konsumentów wykorzystujących Internet umożliwia budowanie atrakcyjnych ofert dla reklamodawców. Ponoć Polacy jako użytkownicy internetu cechują się dużą aktywnością, na co wskazują statystyki portali odwiedzanych codziennie przez tysiące czy nawet setki tysięcy internautów. Moim zdaniem najpopularniejszym portalem w Polsce jest Onet. Do obleganych należą również Wirtualna Polska czy Interia. Portale te dysponują szeroką gamą ofert reklamowych, która nie jest jednak znana szerokiemu gronu odbiorców.

Zalety reklamy w internecie:

– globalny zasięg
– interaktywność
– niski koszt
– elastyczność
– możliwość pozyskania zainteresowania danej grupy docelowej

Wady reklamy w internecie:

– ograniczony dostęp do sieci
– brak reprezentatywności internautów
– niechęć, niektórych użytkowników do przyjęcia internetu jako nowego medium reklamowego

0 Shares:
Polecamy również