Podsumowanie roku 2020 i spojrzenie na najbliższe dwanaście miesięcy

Styczeń to czas podsumowań oraz planów. 2020 był rokiem niezwykłym, zaskakującym i na kilku płaszczyznach wyjątkowo wymagającym. Potrzebna była spora elastyczność w wielu obszarach życia prywatnego oraz zawodowego. Na szczęście w grupie eXtreme Design System szybko przystosowaliśmy się do funkcjonowania w odmiennej rzeczywistości. Bogatsi o nowe biznesowe doświadczenia możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość, próbując przewidzieć, co przyniesie 2021 rok.

Kompleksowe wsparcie

Ubiegłe dwanaście miesięcy naznaczyła przede wszystkim pandemia. Z powodu zamrożenia gospodarki wiele biznesów stanęło przed zupełnie nowymi wyzwaniami. Już w marcu podjęliśmy działania, mające na celu niesienie pomocy małym i dużym firmom. Powstał m.in. e-book pt. „Firmowy dekalog kryzysowy – co robić, gdy biznes nie zarabia?”, z którego skorzystało wielu przedsiębiorców. E-book uzupełniał cykl spotkań online ze specjalistami z przeróżnych branż.

Stworzyliśmy również grupę na Facebooku: GET MORE – biznes, marketing, inspiracje. To społeczność dla osób, które mają firmę lub planują ją założyć. Na grupie znajdą odpowiedzi na wiele pytań, porady doświadczonych przedsiębiorców i liczne ciekawostki ze świata biznesu. Zapraszamy do dołączania! Razem możemy przezwyciężyć każdy kryzys.

W tych trudnych miesiącach byliśmy również gotowi udzielić niezbędnego wsparcia wszystkim naszym klientom. Błyskawicznie dostosowaliśmy ich działalności do efektywnego funkcjonowania online, zadbaliśmy o utrzymanie optymalnej sprzedaży i dopasowaliśmy komunikację do nowych standardów. Dziękujemy za zaufanie!

Nowe kierunki

Rok 2020 był także czasem rozwoju. Tworzyliśmy eksperckie artykuły na blog Media Project Group Academy, powiększaliśmy zespół, budowaliśmy media społecznościowe i pracowaliśmy nad wizerunkiem. Rozpoczęliśmy także działania związane z naszą nową marką – ecoONme. To firma, która funkcjonuje w branży energii odnawialnej, zajmując się m.in. fotowoltaiką. Jesteśmy przekonani, że najbliższe 12 miesięcy będzie kluczowe dla jej rozwoju i przyniesie wiele pozytywnych doświadczeń.

Wiele osób zadaje sobie dzisiaj pytania o to, jak w nowym roku będzie kształtowała się biznesowa rzeczywistość. W którym kierunku powinny zmierzać firmy? Inwestować czy kumulować środki? Planować rozwój czy raczej skupić się na wyjściu z zamrożenia gospodarki obronną ręką? Mnóstwo pytań związanych jest także z marketingiem. Na część z nich odpowiedzieliśmy już na blogu Media Project Group w artykule: „Postpandemiczne trendy w marketingu”. Dowiecie się z niego m.in. jakie sposoby promowania oferty firmy będą najskuteczniejsze.

Według nas 2021 rok będzie czasem intensywnej pracy nad tym, by nadrobić stracony czas na wielu płaszczyznach. Niektóre z wdrożonych rozwiązań komunikacyjnych czy sprzedażowych pozostaną z nami na dłużej. Na pewno rosnąć będzie znaczenie marketingu internetowego, który w czasie pandemii pokazał swoją prawdziwą siłę. Celem firm powinno być m.in. znalezienie odpowiedzi na nowe potrzeby konsumentów, którzy zaczęli intensywniej inwestować w siebie i szukać produktów, poprawiających zdrowie czy samopoczucie.

Wiemy już, że z naszymi klientami jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej niespodziewanym wymaganiom, które niesie z sobą biznesowa działalność. Mamy nadzieję, że w najbliższych miesiącach pandemia odejdzie w zapomnienie i firmy znów złapią wiatr w żagle. Życzymy Wam wielu sukcesów w 2021 roku! Dziękujemy, że byliście i cały czas jesteście z nami! Nie zwalniamy tempa, z optymizmem patrząc w przyszłość!

 

Polecamy również