Po co aktualizować WordPress?

WordPress to taki skrypt CMS, który obecnie stał się niezwykle powszechny. Traktowany bywa dość uniwersalnie, ponieważ za jego pomocą można zarówno pisać swojego prywatnego bloga, jak i tworzyć sklepy internetowe czy nawet platformy społecznościowe. Jego funkcjonalność jest porywająca, dlatego warto przybliżyć sobie jego działanie.

Aktualizacje – dobra ochrona

Wszystko wymaga dziś nieustannego aktualizowania. Nic w tym dziwnego, ponieważ są ludzie, których jedynym celem jest włamać się do naszych komputerów, telefonów, serwerów czy stron internetowych. Motywów takiego wrogiego działania może być cała masa. Jednym z nich jest choćby okazja do rozsyłania spamu z naszej strony. Tylko aktualizacje WordPress pozwolą się nam jakoś przed tym bronić. Znane są przypadki stron internetowych, nawet tych, które tworzone są wyłącznie na prywatne potrzeby, które nie były aktualizowane latami. Nie zdziwmy się więc, kiedy przyjdzie do nas informacja, że np. strona została zablokowana przez serwer, ponieważ rozsyła spam. Wielokrotnie słyszy się także o stronach, które w wyniku działania hakerów przekierowują nas na platformy hazardowe czy reklamowe.

Jak aktualizować WordPress?

Aktualizacji można dokonywać samodzielnie bądź powierzyć to zadanie firmom, które oferują nam wsparcie techniczne strony. Czasem jest to dużo lepsze rozwiązanie, choć z pewnością dosyć kosztowne. Trudno jednak znać się na wszystkim tym bardziej, że nieustannie jesteśmy zalewani nowinkami i unowocześnieniami systemów, także CMS. Ciężko jest się w tym wszystkim połapać, więc lepiej niech ktoś robi to za nas. Jeśli jednak żałujemy grosza i jesteśmy przy tym dość ambitni, zaufajmy darmowym kursom WordPress lub choćby pomocy, jaką znajdziemy bezpłatnie w internecie. Na panelu pojawia się zwykle komunikat, że WordPress wymaga aktualizacji, wystarczy w to kliknąć. Bywa, że takie działanie powoduje pewne zmiany, aczkolwiek wszystko da się jednak rozwiązać.

Polecamy również