Odśwież stronę, a nie wypchną Cię z rynku!

Internet – wielka i gęsta masa informacji, wiadomości, filmów oraz grafik, które nieustannie przechodzą przez mielące młyny Google – potentata wśród wyszukiwarek. Zadaniem właścicieli stron i portali jest nic innego, jak strojenie piórek według instrukcji, jakie dla nas przygotował. W przeciwnym razie grozi nam jedno- dyskwalifikacja, odrzucenie, zapomnienie i nieistnienie naszej strony internetowej. Czy możesz i chcesz temu w ogóle zaradzić?

Kiedy wykonać redesign?

Wyobraź sobie, że wchodzisz na jakąś stronę i widzisz tylko kręcące się kółko ładowania. Ile jesteś w stanie poczekać, aby zobaczyć wreszcie coś więcej? Z badań przeprowadzonych przez Google wynika, że większość użytkowników jest w stanie czekać tylko 3 sekundy. Później po prostu naciskają krzyżyk i więcej nikt ich tam już nie widzi. I to jest właśnie jeden z powodów, aby odświeżyć stronę – gdy po prostu zbyt długo się ładuje. To naprawdę słaba motywacja, dla której tracisz tak wielu odwiedzających.

Awarie, brak funkcjonalności, stare rozwiązania

Może się zdarzyć, że Twoja strona się w ogóle nie otwiera lub nie ma do niej dostępu. Być może sam sobie jesteś winny, bo ktoś Ci ją zablokował ze względu na przykład na brak koniecznych aktualizacji. Najczęściej jest ona blokowana przez samych administratorów serwerów, jako  kara za rozsyłanie spamu, na co oczywiście nie musiałeś mieć wpływu.

Samodzielnie zarządzaj stroną

A co jeśli samodzielnie nie możesz wstawiać żadnych treści, filmów czy grafik? Po co ci strona, której CMS dostosowany jest wyłącznie do możliwości intelektualnych i wiedzy twojego webmastera, którego wiecznie nie ma w zasięgu ręki? Poza tym, pełna obsługa strony internetowej wiąże się zwykle z dodatkowymi opłatami. A przecież mógłbyś to robić samodzielnie, bo na pewno jesteś dostatecznie bystry! Szukaj więc firmy, która zaprojektuje dla ciebie indywidualny, edytowalny i w pełni użyteczny CMS, a więc System Zarządzania Treścią, a potem rób wszystko samodzielnie bez czekania na łaskę mistrza webmastera. Jeśli do tej pory nie było to wykonane, to po prostu odśwież już stronę, bo chyba czas najwyższy!

Nudne już – pozycjonowanie

Pozycjonowanie i słowa kluczowe SEO – to śni się niejednemu webmasterowi i właścicielowi strony www. Niestety, to podstawa, a jak wiemy, nad tym należy pracować nieustannie, aktualizując treści, dodając nowe, a więc wkładając w ten proces wiele wysiłku. Odświeżenie strony nie będzie zatem miało wyłącznie wymiaru jednorazowego, ale odświeżanie to ciągłe dbanie o nowe wpisy, aktualizowanie informacji oraz treści, w które trzeba umiejętnie wplatać słowa kluczowe. Trudne? Nie dla profesjonalistów, którzy mogą to robić za nas. Zwiększanie ruchu na stronie, zwiększanie konwersji, a co za tym idzie sprzedaży lub wpływanie na lepszy odbiór witryny –  to zadania dla najlepszych webmasterów i agencji interaktywnych. Znajdź je!

0 Shares:
Polecamy również