Nowy Smartfon od Microsoftu?

Nikt wcześniej nie podejrzewał Microsoftu o to, że będzie produkował on komputery. A jednak. Koncern zaskoczył wszystkich swoim produktem o nazwie “Surface”. Tym razem “okienkowa” korporacja wykona najprawdopodobniej kolejny, zaskakujący ruch.

Oznaczało by to, że Microsoft idzie w ślady potentata Apple. Firma ta stworzyła kompletny ekosystem produkując zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie, które go napędza. W ten właśnie sposób gigant odniósł ogromny system rynkowy. Microsoft dotychczas koncentrował się głównie na oprogramowaniu, dość ostrożnie wchodząc na rynek sprzętowy. W tej chwili firma oferuje, oprócz niezwykle popularnego oprogramowania, m.in. konsole Xbox 360, drobne akcesoria komputerowe oraz od niedawna własny tablet.

Wiele wskazuje na to, że plany Microsoftu w zakresie produkcji sprzętu nie ograniczą się do myszek, klawiatur czy konsol. Według źródeł, na które powołuje się Wall Street Journal, niebawem na rynku zobaczymy… Smartfon Microsoftu. Oczywiście, informacja ma charakter pogłoski, a sam sprawca zamieszania milczy na ten temat. Źródła Wall Street Journal podają jednak, że Microsoft rozpoczął szeroko zakrojone rozmowy z azjatyckimi dostawcami komponentów do Smartfonów. W tej chwili oczywiście nie wiadomo, czy i tak naprawdę kiedy Smartfon Microsoftu pojawi się na rynku. Jednaże biorąc pod uwagę konsekwencję w działaniach firmy w zakresie wdrażania rozwiązań unifikujących nie tylko produkty software’owe, ale również sprzętową paletę urządzeń pracujących pod kontrolą systemów operacyjnych amerykańskiego giganta, fakt wprowadzenia takiego urządzenia na rynek jest bardzo prawdopodobny.

Bezapelacyjną tajemniczą owiana jest specyfikacja Smartfona – wiadomo tylko, że dysponuje on ekranem o przekątnej “między 4 a 5 calami”. Microsoft będzie więc chciał powalczyć z najlepiej sprzedającymi się urządzeniami na rynku.

0 Shares:
Polecamy również