Nowy algorytm Google wpłynie na wyniki wyszukiwania

Z dniem 21 kwietnia wszedł w życie nowy algorytm największej i najbardziej popularnej wyszukiwarki internetowej Google. Co się zmieni? Mniej więcej to, że na szczycie list wyników wyszukiwania będą eksponowane te strony internetowe, które przystosowane są pod urządzenia mobilne. Statystyki podają, że w naszym kraju zaledwie 5 procent firm i około 30 procent e-sklepów ma strony przystosowane do smartfonów oraz tabletów. Fakt ten może oznaczać, że nastąpi prawdziwy przewrót. Ponadto dochodzą do tego również wiele innych miejsc jak liczne blogi, strony poradnikowe i inne, które pod wpływem wprowadzonych zmian mogą zniknąć, a przynajmniej pojawić się znacznie niżej w wynikach wyszukiwania na urządzeniach mobilnych.

Reasumując, nowy algorytm może sprawić, że strony, portale oraz internetowe platformy sprzedaży, które nie są dostosowane do urządzeń mobilnych znikną z mobilnych wyników wyszukiwania. Nie pomoże nawet fakt wieloletniego inwestowania w pozycjonowanie. Zmiany te podyktowane są przede wszystkim tym, iż coraz większa liczba osób na co dzień korzysta ze smartfonów czy tabletów w celu poszukiwania informacji o firmach, ich ofercie, produktach czy usługach. Przeprowadzone badania pokazały, że aż dwóch na trzech użytkowników, którzy zainteresowani są daną stroną, wchodząc na nią z poziomu urządzeń mobilnych opuści ją w przypadku, gdy nie będzie ona dostosowana do smarfonu czy tableta. Trudno więc nie dostrzec rosnącego potencjału i znaczenia kanału mobilnego.

Jeżeli chcą Państwo sprawdzić czy strona, e-sklep, blog czy inny serwis, który posiadacie jest przygotowany do nowego algorytmu to wystarczy skorzystać z narzędzia, które zostało przygotowane przez Google i dostępne jest TUTAJ.

0 Shares:
Polecamy również