Nowe trendy w 2017 roku

Chyba już wszyscy zdążyliśmy sobie uzmysłowić, że platformy społecznościowe, takie jak choćby Facebook, coraz częściej stają się narzędziem biznesu, aniżeli prywatnych użytkowników. Ci ostatni nawet się nieco wykluczają, ponieważ mają pewną świadomość, że ich dane mogą być wykorzystywane. Pozostają jednak firmy i ich fanpage. Wiele nowych trendów będzie się więc skupiało wokół tych platform. Spróbujmy więc nieco powróżyć z fusów.

Video i multimedia

Internet staje się otwarty na multimedia i streaming na żywo. Można się spodziewać że szerzej niż do tej pory wykorzysta to Facebook, Snapchat itp. W roku 2016 Facebook wprowadził transmisję na żywo i w 2017 roku jego rola w kampaniach marketingowych zdecydowanie wzrośnie. Generalnie większe znaczenie zyska animacja, aniżeli wyłącznie statyczny przekaz. Czyżby użytkownikom znudziło się już czytanie treści? No bardzo możliwe, aczkolwiek chyba niebezpieczne. Vlogosfera przysłoni zatem blogosferę.

Spersonalizowana reklama

Już dziś z niemałym sukces personalizuję się reklamę, aby mogła trafiać do konkretnego użytkownika i niejako odgadywać jego potrzeby na chwilę przed dokonaniem zakupu. Wydaje się, że to narzędzie będzie rozwijane, ponieważ przynosi bardzo dobre efekty. Organizatorzy działań reklamowych muszą jednak wciąż rozwijać swoje umiejętności i możliwości dokonywania analizy zebranych danych oraz ich optymalizacji.

Nowe ścieżki zakupu

Oto temat, który z pewnością będzie rozwijany w roku 2017. Sprzedawcom zależy na dotarciu do jeszcze większego grona klientów, a mogą to skutecznie robić za pomocą portali społecznościowych, wyszukiwarek itp. Nie mówimy tu wyłącznie o Google czy Facebooku, ale też np. o Instagramie. Można przecież wykorzystać obecność użytkowników na tych platformach i skłonić ich do zakupu. Takie możliwości są i czekają na ich uruchomienie, a wtedy klienci strzeżcie swoje portfele i miejcie się na baczności, bo wydawanie pieniędzy stanie się wówczas niezwykle proste.

 

Polecamy również