Niezbędne dodatki do Chrome

Czy jest metoda na zwiększenie funkcjonalności przeglądarki? Oto dobre rozszerzenia do Chrome nie tylko dla programistów, grafików czy projektantów!

Sklep Chrome Web Store w ciągu ostatnich kilku tygodni dosłownie eksplodował nowymi dodatkami i programami. Codziennie przybywają nowe. Właściwie poświęcając chwilkę, można znaleźć w nim zamienniki do wielu aplikacji, których teraz używamy w środowisku Windows.

Gry, proste programy narzędziowe, edytory tekstu, muzyki i grafiki czy narzędzia dla webmasterów z powodzeniem znajdziemy w sklepie Google.

W codziennej pracy projektanta każdy z nas ma z pewnością swoje ulubione programy. Gdybyśmy mieli pokusić się o stworzenie listy niezbędnych narzędzi, oprócz aplikacji stricte graficznych (np. oferowanych przez Adobe) wielu z nas wymieniłoby także przeglądarkę internetową. Dzięki możliwości wzbogacania ich o użyteczne rozszerzenia i dodatki, przeglądarki stają się nie tylko oprogramowaniem do surfowania po Internecie, ale mogą być także kompleksowym kombajnem pomocnym w pracy każdego grafika. Chrome, jedna z najpopularniejszych obecnie przeglądarek, oferuje szereg ułatwień i praktycznych rozwiązań usprawniających projektowanie. Przyjrzyjmy się tym najciekawszym:

TooManyTabs

TooManyTabs

TooManyTabs to menedżer, który ułatwia zapanowanie nad otwartymi kartami. Dodatki do Chrome takie jak ten pozwalają widzieć nazwy otworzonych kart w całości. Aplikacja pozwala też „odłożyć” do schowka chwilowo niepotrzebne karty i pozostawić otwarte tylko te, które są faktycznie niezbędne.

Pixlr Editor

Pixlr Editor

Potrzebujesz poprawić barwy na zdjęciu, wyciąć teściową z kadru, poeksperymentować z filtrami, czy dodać kilka warstw do obrazka? Nie musisz kupować Photoshopa, męczyć się z interfejsem GIMPa. Ten dodatek to mini Photoshop dostępny z poziomu przeglądarki. Zawiera sporo przydatnych narzędzi umożliwiających edycję obrazów, m.in. kadrowanie, korektę kolorów czy zmianę rozmiaru.

Google Mail Checker Plus

Google Mail Checker Plus

Google Mail Checker Plus jest darmowym dodatkiem do przeglądarki internetowej Google Chrome. Po zainstalowaniu dostęp do aplikacji znajduje się po prawej stronie paska adresu. Za pomocą tego dodatku można łatwo sprawdzić pocztę z poziomu przeglądarki. Użytkownik zostanie powiadomiony do nadejściu nowej wiadomości.

Google Font Previewer

Google Font Previewer

Dodatek pozwala wybrać dowolny font z bazy Google i zastosować go na otwartej właśnie stronie internetowej. Do wyboru mamy kilka opcji, możemy m.in. określić rozmiar oraz grubość, a także wpisać selektor CSS elementu, który ma ulec zmianie.

Będziemy skrupulatnie realizować dział wtyczek pod przeglądarki internetowe. Na nasz celownik trafia Firefox.

Przeglądarka Google Chrome mocno pnie się w górę, jeśli chodzi o liczbę użytkowników. Chrome kusi szybkością, prostotą i możliwością rozbudowywania poprzez dodawanie rozszerzeń. Dodatki do Chrome są z pewnością ważnym motorem napędowym produktu Google’a.

0 Shares:
Polecamy również