Mobilny SPAM

Co to jest mobilny spam?

Doskonale wiemy czym generalnie jest spam. To dziesiątki wiadomości, które zaśmiecają naszą skrzynkę pocztową. Nawet nie wiemy kiedy podzieliliśmy się własnym adresem e-mail. Często nie robimy tego świadomie. Na szczęście większość skrzynek pocztowych potrafi radzić sobie ze spamem, odpowiednio segregując nasze wiadomości. Co jednak, gdy spam przychodzi także na telefon komórkowy? Jak się go pozbyć?

Czy spam to konieczność?

Oczywiście, że nie musimy dawać przyzwolenia na nękanie nas wiadomościami o fikcyjnych nagrodach, promocjach czy spotkaniach. Najczęściej spotykamy się z dwoma rodzajami spamu mobilnego. Pierwszym i dobrze znanym są informacje dotyczące promocji od telefonii komórkowych. Reszta to już firmy zewnętrzne, które tak samo nas niepokoją. Skąd nadawcy posiadają nasz numer komórkowy? Bardzo często przekazujemy go im świadomie, poprzez uzupełnianie formularzy kontaktowych, zgody na przetwarzanie danych np. podczas różnych subskrypcji czy też pobierając dzwonki i tapety na swój telefon.

Jak pozbyć się spamu z telefonu?

Jeśli otrzymujemy spam od telefonii komórkowej to ich zablokowanie jest stosunkowo łatwe. Wysyłamy bowiem wiadomość na określony numer, podany najczęściej na stronie internetowej albo dzwonimy bezpośrednio do biura obsługi klienta. To naprawdę skutkuje, tylko trzeba po prostu odważyć się na ten krok. W przypadku zaś wiadomości od firm zewnętrznych, warto odszukać biuro firmy, jej centralę, z której przychodzi do nas spam. Są one dostępne w internecie. Piszemy, że nie życzymy sobie otrzymywać więcej tego typu informacji. Bywa, że i to nie zadziała, więc warto wówczas nastraszyć takiego odbiorcę, że łamie prawo ochrony danych i że grożą za to konsekwencje karne. Można nawet wyszukać odpowiedniej formułki w internecie. To z pewnością będzie efektywne. Oczywiście, wymaga od nas pewnego zaangażowania i działania, jednak czy mamy jakieś inne wyjście? No może takie, żeby na przyszłość uważać, komu udostępniamy nasz numer telefonu.

Polecamy również