Jak znaleźć słowa kluczowe?

Nie od dziś wiadomo, że słowa kluczowe są najważniejsze dla pozycjonowania strony internetowej. Jak jednak wybrać te najbardziej trafne, które faktycznie zwiększą ruch na stronie?

Wymyśl je sam!

Słowa kluczowe to nic innego, jak te frazy, które wpisujemy w okno wyszukiwarki podczas poszukiwań produktów czy usług. Nietrudno się więc domyślić, jakie frazy będą odpowiednie dla naszego biznesu. Otóż nikt poza właścicielem sklepu czy strony internetowej nie wie lepiej co sprzedaje. Spróbuj więc na początku spisać wszystkie produkty oraz usługi oraz wybrać takie słowa, które je najpełniej i zwięźle określają. To nie jest trudne, np.:

naprawa telefonów, serwis telefonów itp.

Oferując swoje usługi lokalnie wypadałoby także dodać miasto lub województwo do powyższych fraz, np.

naprawa telefonów Bydgoszcz, serwis telefonów Bydgoszcz itp.

To sprawi, że poszukujący danej usługi klient trafi akurat do nas, a nie do serwisu znajdującego się np. w Krakowie. Staje się to więc dla nich swoistym ułatwieniem.

Stań się swoim klientem

Można także spróbować wcielić się w swojego klienta, postawić się w jego sytuacji, pomyśleć co my sami byśmy wpisali w wyszukiwarkę, jeśli zależałoby nam na znalezieniu produktu czy usługi. To bardzo skuteczna gra. Dodatkowo warto także wykonać taki test i spróbować kilku kombinacji. Pod listą wyników wyszukiwania Google znajdują się słowa kluczowe proponowane przez wyszukiwarkę.

Skorzystaj z dedykowanych narzędzi

Innym sposobem poszukiwań odpowiednich słów kluczowych jest także skorzystanie z narzędzi, takich jak, np. http://ubersuggest.org/. Program podpowie nam kilka różnych kombinacji i być może wyczerpie listę pomysłów. Podobnym narzędziem jest kyeword http://keywordtool.io/. Istnieje jeszcze cała masa innych narzędzi. Wymienione to nie wszystkie z dostępnych. Polecamy też sprawdzić częstotliwość wyszukiwanych słów kluczowych za pomocą narzędzia Google AdWords KeywordTool.

Konkurencyjność słów kluczowych

Na osiągnięcie wysokiego wyniku w wyszukiwarkach ma także wpływ konkurencyjność słów kluczowych. Są bowiem takie branże, które ze względu szeroką obecność na rynku trudno jest pozycjonować. Mowa tu np. o ubezpieczeniach czy bankowości, a także np. usługach informatycznych. Im więcej będzie danych firm, tym droższe jest pozycjonowania konkretnych słów kluczowych. Może się więc okazać, że koszta osiągnięcia wysokich wyników w wyszukiwarce będą naprawdę duże, a liczą się one od każdej pojedynczej frazy.

0 Shares:
Polecamy również