Jak wybrać hosting?

Jeśli myślisz o założeniu strony internetowej, to musisz wiedzieć coś na temat domeny i hostingu, ponieważ bez tej istotnej wiedzy po prostu nie ruszysz z miejsca. Jest cała masa różnych firm, które oferują usługę hostingową, dlatego w tym gąszczu trzeba wiedzieć co wybrać, żeby nie być zaskoczonym. Usługę wykupujemy bowiem na cały rok z góry.

Czym jest hosting?

Hosting to po prostu miejsce do przechowywania twoich plików, tekstów, zdjęć, poczty elektronicznej itp. To trochę jak dysk, który ma podłączenie do internetu. W zależności od twoich potrzeb, wybierasz więc określony hosting, czyli pewną ilość miejsca. Jeśli zależy ci na prowadzeniu prywatnego bloga czy posiadaniu wyłącznie strony wizytówki, wówczas nie będziesz musiał wykupować zbyt wiele miejsca, ponieważ nie są to obszerne dane do przechowywania. Sytuacja jest jednak nieco inna, jeśli mówimy o serwerze czy portalu. Wówczas musi to być dość pojemna przestrzeń.

Płatny czy darmowy?

Jeśli stawiamy na jakość to niestety, nie ma nic za darmo. Musimy kupić płatny hosting. Te bezpłatne są zwykle dość awaryjne, nie oferują nam wiele miejsca, mają także bardzo organiczne funkcjonalności. Dodatkowo, zostaniemy zarzuceni niechcianymi reklamami. Warto więc wykupić hosting. Trzeba się liczyć z tym, że płacimy z góry za rok jego używalności.

Jaki hosting wybrać?

Dla małej firmy, która chce wyłącznie stronę wizytówkę albo na przykład dodatkowy blog, to w zupełności wystarczy jej pakiet z 1GB przestrzeni, z transferem do 20 GB. Koniecznie należy jednak się upewnić jeszcze przed zakupem, czy po przekroczeniu transferu nasza usługa będzie wstrzymana, czy może będą naliczane dodatkowe opłaty, które ostatecznie zagwarantują nam niemiłą niespodziankę. Najlepiej, jeśli poprosimy o pomoc w wyborze firmę, która będzie odpowiedzialna za stworzenie strony internetowej, gdyż doskonale orientują się z jakiej technologii korzystają i jakie będzie mieć ona potrzeby.

Polecamy również