Jak urządzić sypialnię według zasad Feng Shui?

Sypialnia urządzona wedle zaleceń i zasad sztuki Feng Shui, to taka sypialnia, która sprzyja przepływowi pozytywnej, psychicznej i fizycznej energii. W pomieszczeniu urządzonym zgodnie z tymi zasadami człowiek czuje się bardzo dobrze, ma możliwość pełnego wypoczynku. Sypialnia urządzona według Feng Shui, to taka, która kusi Cię do środka, rozbudza Twoje zmysły oraz jednocześnie uspokaja. W takim pomieszczeniu miło jest przebywać i spać.

O zasadach Feng Shui można dowiedzieć się zapoznając się z licznymi książkami, czasopismami czy przeglądając tysiące publikacji dostępnych w Internecie. Temat ten jest bardzo rozległy, w związku z czym chciałbym zwrócić uwagę tylko i wyłącznie na podstawowe, główne zasady Feng Shui dotyczące perfekcyjnego funkcjonowania naszej sypialni. Prawidłowy przepływ energii blokowany jest przez wszystkie przedmioty elektroniczne. Takie urządzenia wytwarzają smog elektromagnetyczny, który w sposób negatywny wpływa na nasze zdrowie oraz przyczynia się do pojawiania się depresji. Sypialnia powinna być utrzymana w kolorach skóry ludzkiej – białym, brzoskwiniowym, łososiowym, jasnym i ciemnym brązem. Kolory te powinny być subtelne i stonowane. Kolory dodatków zależą od naszych upodobań, należy jednak pamiętać, że one również powinny być dokładnie przemyślane.

W sypialni nie powinno się umieszczać roślin (szczególnie roślin o ostrych liściach takich jak na przykład kaktusy) ani akwarium. W przypadku gdy sypialnia ma duży metraż, można trzymać tam rośliny, jednak powinny być one usytuowane jak najdalej od łóżka. Istotną kwestią jest również utrzymanie czystego i świeżego powietrza. Nigdy nie będziesz czuł się w pełni wyspany i wypoczęty sypiając w pomieszczeniu z nieświeżym, zatęchłym powietrzem, pełnym zanieczyszczeń. Jeśli na zewnątrz jest zbyt zimo aby spać przy otwartym oknie, przed pójściem do łóżka dobrze wywietrz swój pokój. Z sypialni należy usunąć wszystkie lustra. Obraz odbity w lustrze działa pobudzająco oraz wpływa w sposób negatywny na jakość snu. Jeżeli jednak mimo wszystko chcemy posiadać lustra w sypialni powinniśmy pamiętaj by zasłaniać je w czasie snu.

Polecamy również