Jak tworzyć content do strony?

Każda strona internetowa musi się pochwalić jakąś oryginalną treścią. Wielokrotnie zdarza się, że treści są kopiowane bez najmniejszej dbałości o ich jakość, a nade wszystko indywidualny charakter. To zabronione i może być ścigane z urzędu jako plagiat. Mało kto się tym jednak przejmuje. Jeśli nie oryginalność contentu, to weźmy pod uwagę choćby aspekty pozycjonowania. Powielane treści nie są mile widziane przez wyszukiwarki. Choćby z tego względu warto stworzyć coś swojego i niepowtarzalnego, tylko skąd czerpać inspiracje?

Przejrzyj strony konkurencji

Dobrym źródłem inspiracji są bez wątpienia strony konkurencji. Można tam znaleźć treści, które są bardzo zbliżone do usług oferowanych też przez naszą firmę. Jeśli wydają się ciekawe, to może warto się na nich wzorować. Ponownie nie można sobie pozwolić na kopiowanie myśli, ponieważ to po prostu niegrzeczne i niesmaczne. Dobrze jest więc może zatrudnić copywritera, który wykona to zadanie za nas.

Wciel się w rolę swojego klienta

Najlepszym rozwiązaniem jest próba samodzielnego skreślenia kilku myśli. Zwykle doskonale wiemy na czym polega nasz biznes. Spróbujmy wcielić się w rolę klienta, który odwiedza naszą stronę i sklep. Wyobraźmy sobie czego szuka i czy może to u nas znaleźć. Niech nasz potencjalny klient zostanie potraktowany tak, jak sami byśmy tego chcieli. To najlepsze źródło inspiracji dla contentu.

Blog i aktualności

Pomysły na blog powinny rodzić się same. Wydaje się, że nie jest to bardzo trudne. Przecież jesteśmy specjalistami w jakiejś dziedzinie. Czujemy się specami od sprzedawanych produktów to znamy wszelkie nowinki i aktualizacje, jakie ich dotyczą. Klienci i potencjalni zainteresowani będą z pewnością mocno zaciekawieni wszelkimi nowościami, jakie dotyczą interesującej ich branży. To właśnie z takich informacji powstanie bardzo merytoryczny i cenny blog. Jak już wiadomo ma on znaczenie też dla pozycjonowania, także bez wątpienia warto w niego zainwestować.

Polecamy również