Jak skutecznie promować stronę www poza płaszczyzną internetu?

Promocja strony internetowej poza płaszczyzną Internetu jest równie ważna, co działania marketingowe prowadzone online. Przez cały czas istnieje duża liczba Klientów, którzy nie do końca wiedzą jak efektywnie korzystać z Internetu. Część z nich ogranicza swoje poszukiwania wyłącznie do kilku pierwszych wyników wyszukiwarki. Inni, Ci leniwi, wchodzą na stronę tylko i wyłącznie wtedy, gdy natrafią na bezpośredni link. Jeszcze inni, nie znają wyszukiwarek i wpisują adres bezpośredni w pole paska adresu przeglądarki.

Żeby trafić do tej ostatniej grupy odbiorców, niezbędna jest promocja strony poza Internetem. Kluczem jest tutaj rozpoznawalność adresu Twojej strony. Im lepiej jest on widoczny dla postronnych obserwatorów, tym większą ma szansę na wygenerowanie ruchu na stronie. Zatem, co możesz zrobić, żeby Twoja witryna zaistniała w świecie realnym?

Gazety

Mimo, że ich popularność na przestrzeni lat znacznie spadła, to wciąż są bardzo dobrym medium reklamowym, ponieważ są ludzie, dla których gazety wciąż pozostają podstawowym źródłem informacji. Co prawda wielka, kolorowa reklama w gazecie o zasięgu ogólnokrajowym może być bardzo kosztowna, ale przecież zawsze można zacząć od czegoś znacznie mniejszego. Na początku wystarczy mała reklama w lokalnej gazecie, a wraz z rozwojem biznesu można mierzyć znacznie wyżej. Dobrze “wycelowana” reklama ma większe szanse trafienia do grupy docelowej.

Telewizja

Reklama telewizyjna jest chyba jedną z najdroższych form reklamy. Koszt ten związany jest z olbrzymią liczbą odbiorców, zwłaszcza w czasie największej oglądalności. Na taką reklamę zazwyczaj decydują się wielkie koncerny lub duże firmy, które dysponują olbrzymim budżetem.

Dokumenty firmowe

Dobrym punktem startowym jest sprawdzanie, co można zmienić na płaszczyźnie własnej firmy, by zacząć promować adres firmowej strony. Istotną rzeczą jest odpowiednio dobrana papeteria. Do firmowych dokumentów, oprócz nazwy firmy i danych adresowych, dołączaj również adres witryny. Nie jest istotne czy będą to noty służbowe, faksy, faktury, kartki świąteczne czy zwykłe podziękowania. Każdy z nich powinien zawierać adres strony www.

Akcesoria firmowe

Umieszczanie adresu strony na takich przedmiotach jak firmowe długopisy, notesy, podkładki pod myszy, kubki i koszulki może być bardzo skutecznym narzędziem marketingowym. Takie gadżety zazwyczaj rozdaje się za darmo, ale ich siła reklamowa jest zdecydowanie warta kosztu poniesionego na ich wyprodukowanie. Warto jednak określić konkretne grupy docelowe korzystające z danego produktu.

0 Shares:
Polecamy również