Jak rozmawiać z agencją marketingową?

Wiele firm zgłaszających się do nas w celu uzgodnienia usługi marketingowej związanej ze stroną www, nie bardzo wie jak właściwie wyobraża sobie takie działania. Często na zadawane przez nas pytania, po prostu nie znajdują odpowiedzi, dlatego warto sobie wcześniej przemyśleć, czego tak naprawdę oczekuje się od agencji marketingowej.

Czego od nas oczekiwać?

Wiele można chcieć od agencji marketingowej i oczywiście powinna sprostać naszym oczekiwaniom. Przede wszystkim będzie to spójne opracowanie wizerunku firmy. Należy więc temu podporządkować zarówno stronę internetową, jak i działanie na portalach społecznościowych, włącznie z wszelkimi pozostałymi kanałami wirtualnymi. Nie wystarczy jednak zbudowanie strony www, ale także jej odpowiednie pozycjonowanie, a także nieustanny wzrost konwersji. Będzie to mieć wpływ na ilość odwiedzin i skuteczność pozyskiwania odbiorców.

Pytania, które padną podczas pierwszej rozmowy

Przychodząc do agencji marketingowej należy potrafić odpowiedzieć na kilka pytań, a mianowicie: jaki prowadzimy rodzaj działalności biznesowej, czy posiadamy już domenę i jak do tej pory się reklamowaliśmy. Należy więc w pierwszej kolejności ocenić, jak wygląda obecny ruch na stronie. Od tego będzie zależało jego usprawnienie, bo być może, wcale nie przynosi oczekiwanego rezultatu. Będziemy też pytali o to, co wiecie na temat swoich klientów. Jak dokonują oni zakupów? Czy korzystają z formularza, czy też raczej z kontaktu telefonicznego. Im więcej się o nich dowiemy, analizując także udostępnione nam statystyki, tym lepsze rozwiązania wam zaproponujemy.

Strategia działania

Aby podjąć skuteczną i optymalnie dostosowaną do danej firmy strategię działań, musimy zgromadzić jak najwięcej danych. Nie dziwmy się więc, że podczas pierwszej wizyty zarzucimy naszych klientów pytaniami. Wszystko dla zaoferowania najlepszego rozwiązania, które ma na celu zwiększyć sprzedaż i przyciągnie do was potencjalnych odbiorców. Cierpliwość i wyrozumiałość obu stron, będzie więc mile widziana.

0 Shares:
Polecamy również