Fotografia wnętrz

Wybierz w pomieszczeniu zakątek, który ma najlepszy widok. Wystaw elementy ładne i przyjemne, natomiast ukryj wszelkie zaniedbania poruszając się i zmieniając delikatnie perspektywę. Jeśli nie możesz się zdecydować, które miejsce jest najlepsze, zrób zdjęcia z kilku miejsc a zdecydujesz później, które wygląda najlepiej.

Trzymaj aparat prosto, nie przechylaj na żadną ze stron. Łatwym sposobem na sprawdzenie jest wyrównanie lewej i prawej krawędzi wizjera do pionowych linii w pokoju, na przykład drzwi. Wybierz róg pokoju lub stań w drzwiach, aby uchwycić na zdjęciu jak najwięcej. Pamiętaj, że środek pokoju rzadko jest dobrym miejscem. Wykorzystuj opcję samowyzwalacza i umieść aparat na jakimś elemencie, tak aby nie był poruszony podczas naświetlania. Zegar może dodać kilka sekund, jednak cierpliwość się opłaci. Pamiętaj, że nie wszystkie zdjęcia muszą być wykonane na wysokości Twojej głowy. Spróbuj dodać nieco różnorodności stając na jakimś przedmiocie lub robiąc zdjęcia z balkonu, bądź schodów.

Zdjęcie może pokazać wszystkie szczegóły, więc zaplanuj fotografowanie po dokładnym sprzątaniu. Poświęć temu trochę czasu, szczególnie na wyczyszczenie mebli, zasłon, zmiany pościeli i oczywiście dywanu. Usuń wszelki bałagan i ukryj kosze na śmieci. Zanim zrobisz zdjęcie przyjrzyj się dokładnie perspektywie przez wizjer. Sprawdź czy nie łapiesz niepożądanych przedmiotów, bałaganu, czy wystających elementów na obrzeżach kadru.

Skup się na obiektach z wyważonym oświetleniem, nie na ciemnych meblach, czy jasnych ścianach. Nie bój się prześwietlić, jest to popularne, ponieważ ogólnie wolimy patrzeć na jasne wnętrza, a nie na ciemności. Ustawiaj naświetlenie na różne długości, dzięki temu później można wybrać najbardziej atrakcyjny obraz. Czasem jest nim ten, którego nie można się było spodziewać. Poświęć trochę czasu na robienie zdjęć, a efekt się opłaci.

Uważaj na lustra, które mogą uchwycić fragment Ciebie. Uważaj również na odbicia światła w szkle (ramkach do zdjęcia, szybach, czy lusterkach).

0 Shares:
Polecamy również