E-mail marketing, który powinieneś wdrożyć

Jesteś w dużym błędzie, jeśli uważasz, że e-mail marketing to przeżytek i nikt nie czyta wiadomości, jakie znajduje na skrzynce pocztowej. Otóż jest zupełnie odwrotnie! Jedyne co musisz zrobić, to skonstruować dobrą wiadomość, do jakiej będzie się chciało zajrzeć. Poniżej przykłady e-maili, które na pewno pozytywnie wpłynął na wizerunek Twojej firmy.

Podziękowanie za subskrypcję

Klient zapisała się do newslettera na Twojej stronę, więc zwyczajnie mu za to podziękuj wysyłając odpowiednią wiadomość e-mail. Przedstawi Cię to w dobrym świetle, jako kogoś, kto dba o swoich odbiorców. Możesz zawrzeć tam także historię firmy, zaprezentować swój zespół pracowników lub aktualną ofertą wraz z najnowszymi trendami.

Podziękowanie za zakupy

Jeśli Twój klient dokonał zakupów, nie zapomnij mu za to podziękować. Musisz to docenić, ponieważ obecnie jest dość spora konkurencja i z pewnością miał duży wybór. Zawrzesz tam też informacje dotyczące dostawy przesyłki oraz zaproponujesz pomoc w dalszych zakupach.

Zachęć do zakupów

Klient był na Twojej stronie, przeglądał produkty, jednak nie zdecydował się na zakup żadnego z artykułów? Nic nie szkodzi, ale wyślij mu e-mail zachęcający do ponownego przeglądnięcia Twojego asortymentu lub informację typu: „nie możesz się zdecydować na zakup…?”, „zapomniałeś o czymś?” itp. To sprawi, że poczuje się wyjątkowo.

Nagroda dla stałych klientów

Stali klienci to skarb. Jeśli chcesz, aby byli wobec Ciebie lojalni, musisz ich nagradzać, oferować zniżki i promocje. W e-mailu podziękuj im, że są z Tobą i zaproponuj specjalny pakiet bonusowy. Będą wiedzieć, że Ci na nich zależy, a wówczas nie przestaną odwiedzać Twojego sklepu.

Specjalne okazje

W ciągu roku jest cała masa specjalnych okazji i świąt, kiedy warto zadbać o swoich odbiorców i pokazać, że o nich pamiętasz. To na pewno Boże Narodzenie czy Wielkanoc, a także Nowy Rok. Nie zapominaj wysyłać życzeń, a być może także drobnych bonusów? To na pewno zostanie przez nich docenione i zaowocuje.

Polecamy również