Dlaczego treści na strony internetowe tak często się powielają? I czy w ogóle można duplikować czyiś content na stronę? Oto pytanie, na które trudno znaleźć bardziej oczywiste odpowiedzi. Nie wolno kopiować treści z innych stron, ponieważ są objęte prawami autorskimi, więc takiego gagatka słusznie może spotkać zasłużona kara prawna. W przypadku pozycjonowania liczy się jednak jeszcze coś innego, a mianowicie aspekt odrzucenia przez wyszukiwarkę. Algorytm Panda, czyli jedna z aktualizacji Google namiętnie sprawdza czy treści, jakimi dysponujemy na stronie są skopiowane, a może zupełnie słabej jakości itp. Za takie błędy czeka nas oczywiście kara w postaci spadku ruchu na stronie, to zatem pierwszy z powodów, dla którego treści nie wolno nam kopiować. Jest to po prostu nieopłacalne!
Jak sprawdzić czy tekst, jakim dysponujemy jest powielany?
Istniej bardzo łatwy zabieg, którym należałoby się posłużyć. Wystarczy wpisać kilka zdań tekstu w okno wyszukiwarki. Jeśli po zatwierdzeniu pojawi się tylko nasza strona, wówczas wszystko jest w porządku. Gorzej jeśli okaże się, że ktoś także dysponuje identycznym contentem. Wtedy należy zacząć działać, co oczywiście nie będzie takie proste. Łamanie praw autorskich w polskich przepisach jest nader częstym procederem, a niestety traktowanym po macoszemu.
Wyjątki od reguły
Czasem treść musi być po prostu skopiowana, ponieważ takie są wymagania producentów. Mowa tu np. o sytuacji gdy prowadzimy sklep internetowy. Trudno jest bowiem stworzyć opisy produktów, które są specjalistyczne. Producent objaśnia nam ich właściwości i często trzeba się posłużyć tę jedyną wersją. Ciężko zająć się wówczas pozycjonowaniem takich sklepów czy stron internetowych.
Zawsze bądź oryginalny
Poza wszystkim, zawsze poleca się być oryginalnym i tworzyć własne, niepowtarzalne treści. Wiąże się to z masą zalet. Działamy bowiem legalnie, a dodatkowo wyszukiwarka będzie nas lubić, a przecież o to nam chodzi!