Dobry pomysł na skuteczny marketing

Marketing oparty o skrzynkę mailową wciąż jest jednym z najlepszych i najskuteczniejszych sposobów zdobycia nowych klientów i podtrzymania kontaktu z tymi, których już udało się pozyskać. Nawet jeśli wydaje się nam, że wszystkie maile traktujemy wyłącznie jak spam, to uwierzmy, że w rzeczywistości efektywność newsletterów jest wyjątkowo wysoka. Warto zatem zgłębić temat, aby móc dobrze kształtować własną markę.

Łatwa recepta na newsletter

Skuteczność mailingu można ująć w kilku słowach, choć już dużo gorzej wcielić to zadanie w życie. Chodzi więc o to, aby dotrzeć do odpowiedniej grupy odbiorców oraz wysyłać trafny i profilowaną wiadomość. Po pierwsze musisz dokładnie znaleźć swoją grupę klientów i wycelować z informacją prosto w nich. Nie wolno wysyłać e-maili do wszystkich, ponieważ zostaną uznane jako spam. Konieczne jest też uzyskanie zgody od odbiorców na możliwość przekazania im reklamowych treści. Zgadzając się na newsletter, już niemal masz ich w garść. Potem całe zadanie leży tylko w treści. Nie powinien to być typowo marketingowy przekaz, a przede wszystkim interesujący. Postaraj się uwierzyć w to co piszesz, a wtedy inni również w to uwierzą. Naprawdę można przekazywać emocje oraz pasję za pośrednictwem internetu pisząc o swoich produktach czy usługach. To jest do osiągnięcia, więc najpierw warto w sobie samym znaleźć tę pasję. Odbiorcy szukają czegoś oryginalnego, inspirującego. Mają dość wszechogarniającej ich masy tych samych produktów. Zrób coś innego i wybij się ponad przeciętność. To także uda się zrobić w newsletterze.

Bądź konsekwentny i regularny

Newsletter musi być wysyłany regularnie, a nie tylko okazjonalnie. Nie możesz dawać o sobie zapomnieć. Klient może potrzebować twojego produktu, porady czy pomocy w momencie, gdy akurat przestaniesz się do niego odzywać. Nie bądź więc zdziwiony, że nagle skorzysta z oferty kogoś innego, kto akurat będzie dostępny. Nigdy nie porzucaj swoich klientów i zainwestuj w regularny oraz sensowny marketing, jakim jest newsletter.

0 Shares:
Polecamy również